Zadzwoń po uśmiech! Fundacja „Dr Clown” wspiera wirtualnie małych pacjentów w szpitalach
Strona główna » Informator » Kraj » Zadzwoń po uśmiech! Fundacja „Dr Clown” wspiera wi…

Zadzwoń po uśmiech! Fundacja „Dr Clown” wspiera wirtualnie małych pacjentów w szpitalach

INFORMATOR. Kraj

Paulina Mućko

zdrowemiasto.pl | dodane 28-05-2020
Pierwszego czerwca Fundacja „Dr Clown” rusza z wirtualną terapią śmiechem i uruchamia „Śmiechofon” umożliwiający dzieciom w szpitalach indywidualne spotkania online z Doktorami Clownami. Z okazji Dnia Dziecka do szpitali w Bydgoszczy trafią także wyjątkowe upominki w ramach akcji „Paczka z uśmiechem”, a wolontariusze będą rozbawiać małych pacjentów pod oknami szpitali.

Z powodu epidemii COVID-19 wizyty wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” w szpitalach i placówkach zostały wstrzymane do odwołania w całej Polsce, ale program „terapii śmiechem” kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych, a od 1 czerwca również na platformie internetowej, na której każdy rodzic będzie miał możliwość umówienia swojego dziecka na indywidualne spotkanie online z Doktorami Clownami.

– Celem naszych aktualnych działań jest wsparcie dzieci, które odbywają leczenie w szpitalach, a z powodu COVID-19 mają ograniczoną możliwość spotkań z członkami rodziny, ale również z naszymi wolontariuszami. Szpitalne oddziały są dla nas wciąż zamknięte, ale dzięki „Śmiechofonowi”, Doktorzy Clowni mogą teraz odwiedzać chore dzieci, tyle że wirtualnie. Spotkania są bezpłatne i dostępne dla każdego! Podczas takiej rozmowy nasi Doktorzy Clowni zadbają o poprawę humoru małego pacjenta i przekażą mu mnóstwo pozytywnej energii – wyjaśnia Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”.

Fundacja_Dr_Clown_animacje_.jpg

Wirtualne wizyty Doktorów Clownów mają na celu podniesienie motywacji do zdrowienia i zminimalizowanie poczucia lęku, który towarzyszy zarówno chorym dzieciom, jak i rodzicom – Choroba i związany z nią pobyt w szpitalu jest bardzo trudną sytuacją dla każdego dziecka. W sytuacji epidemii dziecięce lęki są spotęgowane. Pacjenci na oddziale nie mogą się spotykać na świetlicach, są odizolowani, co buduje jeszcze większe napięcie i osamotnienie. Napięcie towarzyszy również rodzicom, których obawy również są dużo większe niż byłyby bez epidemii.Chcemy pomóc dzieciom i wesprzeć je w tych trudnych chwilach, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców do skorzystania z naszego „Śmiechofonu” – dodaje Beata Kotlewska, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Bydgoszczy.

W Dzień Dziecka nie może także zabraknąć upominków, dlatego Fundacja „Dr Clown” przekazuje wyjątkowe „Paczki z uśmiechem” na ponad 60 oddziałów pediatrycznych w całej Polsce, w tym również do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego oraz Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Wolontariusze zaplanowali także animacje i zabawy pod szpitalnymi oknami.

Fundacja_Dr_Clown_Smiechofo.jpg

Z zachowaniem środków bezpieczeństwa oraz z maseczkami zakrywającymi kolorowe noski, Doktorzy Clowni pojawią się 30 maja pod szpitalem, by zanieść uśmiechy i dobre humory pacjentom i całemu personelowi.

Paulina Mućko, 28-05-2020, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
kardiolog Bydgoszcz
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe