Biegnę dla Kacpra - charytatywnie i dla zdrowia
Strona główna » Informator » Kraj » Biegnę dla Kacpra - charytatywnie i dla zdrowia

Biegnę dla Kacpra - charytatywnie i dla zdrowia

INFORMATOR. Kraj

Izabela Iwaszko

zdrowemiasto.pl | dodane 01-06-2010

Fot. kacperkowy-skwerek.pl
 
Headlines Porter Novelli postanowiło wesprzeć sportowo-charytatywny projekt „Biegnę dla Kacpra”, taty rocznego  chłopca, który urodził się bez części lewego przedramienia i lewej dłoni. Projekt taty  polega na przebiegnięciu przez niego Polski -  z północy na południe. 

Celem projektu jest pozyskanie środków finansowych na protezę dla Kacpra, która umożliwiłaby mu prawidłowy rozwój fizyczny. Tata przebiegnie dystans około 750 km z północy na południe Polski. Bieg rozpocznie się  1 czerwca 2010 r. w Gdańsku a zakończy  4 lipca w miejscowości Głojsce koło Rzeszowa, gdzie mieszkają dziadkowie chłopca.

„Postanowiliśmy zaangażować się w ten projekt, ponieważ zaimponowała nam postawa Pana Dariusza Szwasta, ojca, który chce pomóc swojemu  dziecku, ale także pokazać społeczeństwu, że każdy z nas, bez względu na okoliczności, nie musi  biernie akceptować niesfornej rzeczywistości. Jego bieg dla syna pokaże społeczeństwu, że trzeba walczyć z przeciwnościami losu, ale także stanie się swoistą  manifestacją zdrowego, aktywnego stylu życia. Biegnijmy dla Kacpra, ale też dla swojego zdrowia -  stańmy się nadzwyczajni” – to przesłanie tej inicjatywy”
- tak o zaangażowaniu Headlines opowiada Joanna Pruszyńska–Witkowska, prezes firmy i dodaje:

 „Headlines Porter Novelli wesprze projekt „Biegnę dla Kacpra”  w relacjach z mediami tradycyjnymi oraz społecznymi, a także w pozyskaniu głównego  sponsora Biegu, dzięki któremu uda się chociaż w części pokryć koszty protezowania Kacperka. Jednocześnie  postawiliśmy sobie za punkt honoru zaangażować w tę inicjatywę Polaków. Chcemy,  aby wsparli tatę w tym niezwykłym przedsięwzięciu, poprzez przyłączenie do biegu na dowolnym odcinku trasy,  wsparcie finansowe lub też inne formy pomocy, o których będziemy już wkrótce informować. Jesteśmy przekonani, że Polacy chętnie włączą się do akcji, liczymy na duże wsparcie młodych ludzi, rodzin”.

kacperek_660.jpg
Fot. kacperkowy-skwerek.pl

Ideę projektu wspierają: Beata Sadowska, dziennikarka TVP, Edyta Jungowska – aktorka, Marta Kuligowska – dziennikarka TVN24, Krzysztof Kosedowski – polski bokser, medalista olimpijski, Maciej Kurzajewski – dziennikarz TVP2, Tomasz Lis – dziennikarz telewizyjny, publicysta, Bousław Mamiński – lekkoatleta, biegacz, Wicemistrz Świata - Helsinki 1983, Maciej Miecznikowski – muzyk, wokalista, Magdalena Różczka – aktorka.

Więcej informacji o projekcie „Biegnę dla Kacpra” na stronie: www.kacperkowy-skwerek.pl

Izabela Iwaszko, 01-06-2010, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
kardiolog Bydgoszcz
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

Warto wiedzieć

kacperek_180v2.jpgCel projektu "Biegnę dla Kacpra"
Głównym założeniem niniejszego sportowo-charytatywnego przedsięwzięcia jest pozyskanie środków finansowych na leczenie, rehabilitację i protezowanie naszego synka Kacpra. Projekt jest wyłącznie naszą inicjatywą, rodziców niepełnosprawnego dziecka, wykorzystującą formę sponsoringu. Nasze działanie wynika przede wszystkim z ogromnej miłości do własnego dziecka. Z drugiej strony, uważamy, że tylko własna praca i uczciwe postawienie sprawy pozwoli Kacperkowi na, w miarę normalny rozwój.
Przedsięwzięcie „Biegnę dla Kacpra” ma nie tylko na celu zebranie funduszy od sponsorów, ale jest także formą podziękowania i złożonego szacunku dla tych wszystkich osób, instytucji i firm, które nam pomogą wpłacając chociażby symboliczną złotówkę. Chcemy też pokazać społeczeństwu, że w tym pędzącym świecie jest jeszcze miejsce na miłość, uczciwość i wrażliwość okazywaną drugiemu człowiekowi oraz wiarę w to, że nawet przeciwności losu z pomocą innych możemy przezwyciężyć.
Projekt „Biegnę dla Kacpra” polega na przebiegnięciu przeze mnie, czyli tatę Kacpra dystansu około 750 km z północy Polski na południe. Chciałbym tutaj zaznaczyć, że jestem amatorem biegania i pokonanie takiego dystansu w ocenie profesjonalistów jest dla osoby rekreacyjnie uprawiającej ten rodzaj aktywności ruchowej sporym wyzwaniem. Całe wydarzenie rozpoczyna się w Dniu Dziecka 1 czerwca 2010 r. w Gdańsku i ma zasięg ogólnopolski. Trasa biegu będzie prowadziła między innymi przez Warszawę i Rzeszów, a kończy się 4 lipca 2010 r. w miejscowości Głojsce u dziadków Kacpra.  Dystans około 750 km został podzielony na odcinki od 20 km do 30 km, które każdego dnia będę pokonywał ulicami miast i wiosek pięciu województw. Po każdej dziesiątej dobie projekt przewiduje 48 godzinny odpoczynek na podleczenie ewentualnych kontuzji. W trakcie biegu oraz podczas kontaktu z mediami będę ubrany w koszulkę z nadrukowanymi: logo sponsorów, nazwą projektu „Biegnę dla Kacpra” i adresem niniejszej strony internetowej. Ponadto informację o sponsorze zostaną umieszczone także na stronie internetowej w zakładce Sponsorzy. Logo sponsorów pojawi się również na przygotowanych dwóch banerach eksponowanych podczas przewidzianych konferencji. Więcej szczegółów ww. przedsięwzięcia zostało zawartych w przygotowanym dokumencie pt. „Projekt sportowo-charytatywny Biegnę dla Kacpra”, który zostanie udostępniony firmom oraz osobom pragnącym pomóc w leczeniu naszego dziecka. Zródło: www.kacperkowy-skwerek.pl
REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe