Dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld z tytułem ShEOAwards 2021 w kategorii Autorytet Medyczny
Strona główna » Informator » Kraj » Dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld z tytułem …

Dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld z tytułem ShEOAwards 2021 w kategorii Autorytet Medyczny

INFORMATOR. Kraj

Adriana Misiewicz

zdrowemiasto.pl | dodane 15-09-2021

Dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld
 
Dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld została laureatką nagrody ShEOAwards2021 w kategorii Autorytet Medyczny. Jest onkologiem klinicznym w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie, gdzie zajmuje się pacjentkami z rakiem piersi. Ma ogromne doświadczenie i wiedzę, a pacjentki same o niej mówią, że zawsze dodaje wiary i nadziei. Od wielu lat zaangażowana w działania edukacyjne dla kobiet, jest konsultantem merytorycznym kampanii „Wylecz raka piersi HER2+”.

– Jestem lekarzem i głównie zajmuję się leczeniem kobiet chorych na raka piersi. Poza tym żyję światłem odbitym. Na co dzień pomagam swoim pacjentkom przetrwać trudne chwile i robię wszystko, żeby ich losy potoczyły się najlepiej jak można w danej sytuacji. Jestem bardzo wdzięczna za to wyróżnienie i postaram się nadal pomagać swoim pacjentom – powiedziała dr Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld odbierając nagrodę. Jak sama podkreśliła znalazła się w gronie wyjątkowych kobiet.

W trakcie gali dr Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld wzięła udział w debacie na temat nowotworów u kobiet. Najczęściej występującym nowotworem u kobiet jest rak piersi, a jednym z najbardziej agresywnych jest podtyp HE2-dodatni, który dość szybko się rozwija. Na szczęście od kilkunastu lat możliwe jest celowane leczenie tego nowotworu jeszcze przed operacją. Systemowe leczenie przedoperacyjne u ok. 50% pacjentek daje całkowitą odpowiedź patomorfologiczną, co oznacza, że kobieta jest wyleczona. Ale u części kobiet pozostaje choroba resztkowa.

ShEOAwards_debata.jpg

–Od kilku lat w większości krajów europejskich dostępny jest lek, który można zastosować w leczeniu uzupełniającym, pooperacyjnym. On ma inny mechanizm działania i przełamuje oporność na wcześniej zastosowane leczenie. Dzięki temu postępowaniu kolejne 20% kobiet na szanse na całkowite wyleczenie pomimo choroby resztkowej. W tej chwili trwają rozmowy na temat refundacji tego leku. Mam nadzieję, że proces zakończy się sukcesem – powiedziała dr Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld.

DrJagielloGruszfeld_ShEO.jpg

W debacie wzięła udział również Elżbieta Kozik, prezes Polskich Amazonek Ruchu Społecznego, która nawoływała do wykonywania badań profilaktycznych – mammografii, cytologii, USG, bo to podstawa zdrowego funkcjonowania każdej kobiety. Niestety, statystyki są mało optymistyczne – jedynie 20-30% kobiet w Polsce korzysta z cytologii.

– W dobie, kiedy medycyna może spowodować, że żadna kobieta nie umrze z powodu raka szyjki macicy, Polki niestetywciąż umierają z powodu tego nowotworu. Umierają, bo badania były zrobione zbyt późno, a nowotwór wykryty w stanie zaawansowanym. Zwracam się do kobiet – mówmy o tym, że warto robić badania profilaktyczne. Namawiajmy swoje znajome, badajmy się, by prowadzić swoje biznesy, wychowywać dzieci.Badajmy się,bo warto zdrowo żyć! – powiedziała Elżbieta Kozik.

Statystyki nie są optymistyczne również, jeżeli chodzi o raka jajnika. W 80% przypadków jest on wykrywany w stadium zaawansowanym, gdzie możliwe jest jedynie leczenie paliatywne. Ważne, aby kobiety miały dostęp do nowoczesnych leków, które wydłużają przeżycie kobiet z rakiem jajnika.

Adriana Misiewicz, 15-09-2021, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe