PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW
Strona główna » Zdrowy Mieszczanin » Seksuologia » Zdradzić na wakacjach?

Zdradzić na wakacjach?

PORADNIK MEDYCZNY. SEKSUOLOG

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog

zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 5-6.8.2000, s.11 | dodane 24-07-2009

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog. Prywatny Gabinet Seksuologiczny we Wrocławiu
www.seksuolog.pl
 
Podczas urlopu zawieramy często nowe znajomości, towarzyszy temu często alkohol, czasem jakieś inne używki. Dość często stajemy przed wyborem: iść do łóżka z nowym partnerem, czy pozostać wiernym aktualnemu? Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że potencjalny kontakt seksualny podnosi nam samoocenę („wciąż się podobam”) i ogólnie zaczynamy lepiej o sobie myśleć. Zanim jednak zdecydujemy się na ten sposób poprawy samopoczucia dobrze jest zdawać sobie sprawę z pewnych jego ograniczeń.

#1 Poczucie winy, o którym nie myśli się zwykle przed może zatruwać życie po. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że część osób nie umie się z nim uporać sama. Przyznają się więc do zdrady stałemu partnerowi, co zawsze niemal jest początkiem zupełnie nowych i nieprzewidywalnych sytuacji.
#2 Duże napięcia seksualne, które występują zwykle podczas kontaktów seksualnych z nowym partnerem mogą spowodować, że można uwarunkować się nie tylko na określony sposób jego zachowania, ale i na inne elementy, które towarzyszą współżyciu, np. jego zapach, czy określony typ budowy fizycznej. W świetle tych nowych wrażeń stały partner może wydać się mało atrakcyjny.
#3 Można spotkać partnera, którego umiejętności, czy preferencje seksualne dostarczą nam zupełnie nowych wrażeń, które zanegują te wyniesione z aktualnego związku. Innymi słowy, mimo że dotychczasowy partner zaspokajał nasze potrzeby seksualne całkiem efektywnie ten nowy zrobił to lepiej i szybciej. Sytuacja taka może być początkiem fascynacji erotycznej, która z kolei często przeradza się w trwalsze uczucie.
#4 Nie można wykluczyć również pojawienia się zaburzeń seksualnych w kontaktach z nowym, a więc nieznanym i nieprzewidywalnym parterem. Sytuacja taka jest szczególnie typowa dla mężczyzn.
#5 Nie piszę nic o chorobach przenoszonych drogą płciową.

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog, 24-07-2009, zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 5-6.8.2000, s.11

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe