PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW
Strona główna » Zdrowy Mieszczanin » Seksuologia » Seksualny mózg. Skrzywienie członka

Seksualny mózg. Skrzywienie członka

PORADNIK MEDYCZNY. SEKSUOLOG

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog

zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 30.6.2000, s.16 | dodane 11-07-2009

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog. Prywatny Gabinet Seksuologiczny we Wrocławiu
www.seksuolog.pl
 
„Mam 27 lat. Od kilku lat mam stosunki seksualne. W sumie miałem kilka partnerek. Mój problem polega na tym, że mam skrzywienie członka. Wstydzę się tego i za każdym razem, kiedy idę z dziewczyną do łóżka myślę o tym, czy ona to zauważy, jak zareaguje, czy będzie się ze mnie śmiała. Ostatnio doszły do tego zaburzenia erekcji. Wszystko to sprawiło, że skontaktowałem się z chirurgiem w sprawie operacji. On odesłał mnie do seksuologa. Co robić?”
Skrzywienie członka jest dość częstym przypadkiem wśród mężczyzn. Są tacy, którzy robią z tego swój atut (Eddie Murphy w jednym z wywiadów przyznał, że jego partnerki bardzo sobie chwalą jego krzywy penis), są też tacy, dla których jest to prawdziwa zmora. Najbardziej przeszkadza to młodym chłopakom, którzy nie mają zbyt wiele doświadczeń seksualnych, a mają za to obniżone poczucie własnej wartości, niską samoocenę i wiele zahamowań, zwłaszcza w kontaktach z kobietami. Wiązanie własnej seksualności z kształtem penisa jest nieporozumieniem. Najbardziej seksualnym organem mężczyzny jest bowiem jego mózg.
Z punktu widzenia odczuć seksualnych kobiety skrzywienie fallusa nie ma żadnego znaczenia. Co więcej, czasem może ono ułatwiać stymulację miejsc szczególnie wrażliwych w pochwie np. G point. Czasem jest tak, że mężczyźni z krzywym członkiem odczuwają ból w czasie stosunku. W tym wypadku modyfikacja pozycji współżycia przynosi poprawę.
Z tego, co napisałem wynika, że chirurg nie ma tu wiele do roboty.
Mechaniczne przerwanie łączności tkanek nie jest obojętne dla funkcjonowania danego narządu, a operacje w obrębie narządów płciowych są wyjątkowo skomplikowane, a powrót sprawności seksualnej zajmuje dużo czasu. Związane jest to z tym, że mimo wygojenia się ran mężczyźni podchodzą do współżycia z dużą obawą, często obserwując funkcje penisa, czy próbują na nie wpływać. Sprawia to, że rozstrajają jego autonomiczne funkcjonowanie i w konsekwencji doprowadzają do zaburzeń seksualnych.

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog, 11-07-2009, zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 30.6.2000, s.16

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe