PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW
Strona główna » Zdrowy Mieszczanin » Seksuologia » Orgazm kobiety. Meandry orgazmu

Orgazm kobiety. Meandry orgazmu

PORADNIK MEDYCZNY. SEKSUOLOG

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog

zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 2-3.9.2000, s.12; 7-8.10.2000, s.18 | dodane 04-08-2009

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog. Prywatny Gabinet Seksuologiczny we Wrocławiu
www.seksuolog.pl
 
Orgazm kobiety
Wielu parom brak orgazmu kobiety spędza sen z powiek. Dosłownie i w przenośni. Dlaczego tak się dzieje, że jedne kobiety szczytują łatwiej, a inne nie? Ogólnie więcej kłopotów z orgazmem kobiety mają paradoksalnie te pary, które za bardzo się koncentrują na jego uzyskaniu. Chodzenie do łóżka po to, żeby dostarczyć partnerce orgazmu jest zadaniowym traktowaniem seksu, tj. bardziej przypomina rozładowanie wagonu z węglem, niż spontaniczny kontakt seksualny.
Co jeszcze wpływa na wzrost możliwości orgastycznych kobiety? Ich wykształcenie. Okazuje się, że kobiety posiadające wyższe wykształcenie częściej przeżywają orgazm. Związane jest to z tym, że mają z reguły więcej informacji dotyczących fizjologii i psychologii kontaktu seksualnego. Wykształcenie związane jest też większą wyobraźnią seksualną, większą otwartością na inne formy stymulacji, czy zmianę pozycji współżycia, czyli ogólnie warunkami optymalizującymi kontakt seksualny.
Równie ważne jest wykształcenie mężczyzn. Partnerzy z wyższym wykształceniem wykazują się z reguły wyższą kulturą współżycia, dbałością o zaspokojenie potrzeb partnerki.

Meandry orgazmu
Zdecydowania większość kobiet przeżywa orgazm w warunkach prawidłowych tzn. mają kochającego partnera, same go kochają, poziom ich potrzeb seksualnych pokrywa się z możliwościami ich zaspokojenia. Dla części kobiet nie są to jednak wystarczające warunki do osiągnięcia orgazmu, potrzebują czegoś więcej: potrzebują silnych napięć emocjonalnych. Emocje te są dwojakiego rodzaju: pozytywne i negatywne.
W pierwszy przypadku kobieta, aby przeżyć satysfakcjonujący stosunek musi być zafascynowana mężczyzną, musi go podziwiać, gloryfikować, wielbić. Sytuacja dość często występuje na początku trwania związku, wtedy kiedy kobieta widzi w partnerze nie jego rzeczywiste cechy charakteru, ale te, które są przez nią pożądane. Innymi słowy idealizuje jego obraz. Po okresie fascynacji przychodzi etap „przejrzewania na oczy”, czemu często towarzyszy gwałtowny spadek satysfakcji seksualnej.
Druga grupa kobiet do przeżycia orgazmu potrzebuje silnych napięć emocjonalnych związanych z emocjami negatywnymi: np. złością, pogardą, odrazą, czy poniżaniem partnera. Kłótnia przed stosunkiem jest najczęstszym zachowaniem, które ma za zadanie podnieść napięcie seksualne do poziomu umożliwiającego osiągnięcie orgazmu. Modyfikując przysłowie ludowe można powiedzieć, że „kto się czubi, ten się potem kochać lubi”.

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog, 04-08-2009, zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 2-3.9.2000, s.12; 7-8.10.2000, s.18

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe