PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW
Strona główna » Zdrowy Mieszczanin » Seksuologia » Nie tak szybko! Oziębłość płciowa?

Nie tak szybko! Oziębłość płciowa?

PORADNIK MEDYCZNY. SEKSUOLOG

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog

zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 23.6.2000, s.16 | dodane 20-07-2009

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog. Prywatny Gabinet Seksuologiczny we Wrocławiu
www.seksuolog.pl
 
Małgorzata, 19 lat, studentka. „Jestem oziębła płciowo. Współżycie seksualne nie sprawia mi żadnej przyjemności. Mam, a właściwie miałam chłopaka, bo rozstaliśmy się parę dni temu. Znamy się jeszcze ze szkoły średniej, można powiedzieć, że chodziliśmy z sobą od 3 klasy ogólniaka. Do łóżka poszliśmy dopiero kilka miesięcy temu. Na początku miałam z nim kilka normalnych stosunków dopochwowych, które prawdę powiedziawszy sprawiały mi trochę bólu i cały czas myślałam o tym, że mogę zajść w ciążę. Trochę za namową koleżanek, a trochę pod wpływem prasy młodzieżowej spróbowałam seksu oralnego, a później też analnego. Żaden z nich nie przyniósł mi jednak oczekiwanej przyjemności, a nawet wręcz przeciwnie: czuję, że to zupełnie nie dla mnie. Wszystkie te doświadczenia, włącznie z rozstaniem z moją sympatią sprawiły, że czuję się zupełnie rozbita. Dlaczego nie szczytuję chociaż próbowałam już wszystkiego?”

 
Nie jesteś oziębła i nie próbowałaś jeszcze wszystkiego, a raczej próbowałaś nie tego czego powinnaś spróbować.
Różnica między orgazmem kobiety a orgazmem mężczyzny polega na tym, że u mężczyzn jest on dany z natury i zwykle towarzyszy ejakulacji, a kobiety muszą się go nauczyć. Do nauki potrzebne jest spełnienie pewnych warunków. Trzeba wiedzieć czego się uczyć, jak to robić, z kim to robić i, tak jak w przypadku każdej nauki, potrzebna jest cierpliwość. Małgorzata idzie na skróty. Seksualność kobiety nie jest związana tylko z naturalnymi otworami ciała, które posiada. Wzrastający stopień permisywności zachowań seksualnych bohaterki tego listu tj. przejście od stosunków vaginalnych poprzez oralne do analnych na przestrzeni pół roku od inicjacji jest jednym z podstawowych błędów, które popełniła. Droga, która była jej udziałem w ciągu kilku miesięcy, udanym związkom zajmuje często kilka, a nawet kilkanaście lat. Wiele z nich nigdy nie zdecyduje się na tego rodzaju zachowania seksualne, choć będą czerpali dużo satysfakcji ze współżycia.
Miejsc erogennych dobrze jest poszukiwać równomiernie na całym ciele partnera i swoim zanim dojdzie do stosunku. Dotykiem dłoni i ust. Dzięki tym pieszczotom poznajemy siebie nawzajem. To jest pierwszy krok wykonywany przez tych, którzy później mają udane kontakty seksualne. Ważne przy tym jest podzielenie się z partnerem doświadczeniami autoerotycznymi (jeżeli się takie miało). Ważna jest miłość i antykoncepcja.

Rada dla Gośki: głowa do góry i w tył zwrot.

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog, 20-07-2009, zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 23.6.2000, s.16

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe