PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW
Strona główna » Zdrowy Mieszczanin » Seksuologia » Miłość, seks, rodzina. Seks w pracy

Miłość, seks, rodzina. Seks w pracy

PORADNIK MEDYCZNY. SEKSUOLOG

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog

zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 10.3.2000, s.16 | dodane 04-08-2009

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog. Prywatny Gabinet Seksuologiczny we Wrocławiu
www.seksuolog.pl
 

Aktywność seksualna w pracy przybiera różne formy, które często zdeterminowane są aktualną modą, czy wpływami kulturowymi. Zjawisko to w ostatnich czasach staje się coraz bardziej popularne. i przybiera kilka podstawowych postaci: masturbacji, stosunków seksualnych z pracownicami (pracownikami) agencji towarzyskich), stosunków seksualnych z współpracownikami w miejscu pracy i kontaktów seksualnych z przełożonym. U podstawy każdej z tych form współżycia leżą inne motywy, które determinują ich częstotliwość i natężenie.

Masturbacja w miejscu pracy często ma charakter przymusowy i polega na redukcji napięcia, które powstaje z wyniku motywów pozaseksualnych. Osoba taka onanizuje się w odpowiedzi na stres i konflikty interpersonalne. Ma to na celu poprawę samopoczucia i pozbycie się napięcia, które odbierane jest jako nieprzyjemne.

Podobny charakter ma współżycie seksualne z prostytutkami. Ten rodzaj redukcji napięcia seksualnego częściej występuje wśród mężczyzn, niż wśród kobiet i polega na uprawianiu płatnej miłości „w przerwie na lunch”. Tutaj też często chodzi o pozbycie się nieprzyjemnego napięcia, które jest związane z obowiązkami zawodowymi, a współżycie jest traktowane zadaniowo w celu poprawienia samopoczucia, czy dobrego chumoru.

Stosunki seksualne z koleżankami (kolegami) w miejscu pracy są często wynikiem fascynacji erotycznej i zwykle towarzyszy im zaangażowanie emocjonalne partnerów. Jednych mobilizuje to dopełnienia obowiązków zawodowych, innych wręcz przeciwnie: stają się bardziej opieszali i rozproszeni.

Osobnym zagadnieniem są kontakty seksualne z szefem. Tutaj motywy, podobnie jak w pierwszym i drugim przypadku, są również poza seksuane, natomiast inny jest ich charakter. Osoba uprawiająca stosunki seksualne ze swoim przełożonym bardziej zainteresowana jest poprawieniem swojej pozycji zawodowej i materialnej, niż redukcją napięcia seksualnego.

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog, 04-08-2009, zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 10.3.2000, s.16

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe