PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Mąż macho?

PORADNIK MEDYCZNY. SEKSUOLOG

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog

zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 8.12.2000, s.14 | dodane 30-07-2009

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog. Prywatny Gabinet Seksuologiczny we Wrocławiu
www.seksuolog.pl
 
„Mój mąż mnie bije podczas uprawiania seksu. Jesteśmy małżeństwem od pięciu lat i przez ostatnie cztery wszystko było w porządku. Ostatni rok jest dla mnie koszmarem. Zaczęło się to wszystko na początku bieżącego, 2000 r. Mam wrażenie, że on nie może odbyć stosunku seksualnego bez przemocy. Cierpię podwójnie. A właściwie to potrójnie. Bolą mnie te miejsca, gdzie najczęściej padają jego razy. Nie mam żadnej, ale to absolutnie żadnej przyjemności ze współżycia seksualnego; jest to o tyle przykre, że od czasu wzmożenia się jego agresywności wzrosła częstotliwość kontaktów seksualnych. Wstydzę się siniaków, które zostają na mojej twarzy, szyi. Wyszłam za mąż jako dojrzała kobieta, miałam ponad 30 lat. Nie miałam specjalnie dużego doświadczenia seksualnego przed małżeństwem, ale żaden partner nie przejawiał takich tendencji, jak mój mąż. On jest 15 lat ode mnie starszy i wcześniej dwukrotnie był żonaty. Nie chce mi opowiadać o tych kobietach, a ja zaczynam podejrzewać, że jego agresja mogła być przyczyną rozpadu tamtych związków. W ogóle mało rozmawiamy o seksie, również o tym, że boję się jego zachowań. Mam też pretensje do siebie samej, że pozwalam mu to robić. Z drugiej strony boję się, że mógłby mnie zostawić, gdybym mu się sprzeciwiała. Przez wiele lat przed ślubem byłam zupełnie sama. Proszę mi jakoś pomóc”.
Wygląda na to, że Twoje życie seksualne i emocjonalne wymknęło Ci się spod kontroli. Jeżeli stanowczo nie zareagowałaś na początku tego roku, wtedy kiedy Twój mąż zaczął przejawiać tendencje agresywne, to teraz nie dziw się, że zachowania takie ulegają eskalacji.
Jedno z badań naukowych wskazuje, że 44% mężczyzn i 41% kobiet lubi łagodne uderzenia, czy klapsy w łóżku. Według ludzi z tej grupy powodują one u nich wzrost napięcia seksualnego, ale tylko w tym przypadku kiedy to oni sami kontrolują siłę uderzenia, klapsa, ugryzienia, czy intensywnych pocałunków (ang.: hickies). Pozostała część badanych absolutnie nie toleruje żadnej formy agresji podczas gry wstępnej i stosunku. Co więcej, mówią, że nawet wtedy, kiedy są bardzo podnieceni, a pojawi się jakieś zbyt intensywne zachowanie partnera to podniecenie spada do poziomu wyjściowego.
Musisz porozmawiać z mężem i podzielić się z nim swoimi wrażeniami i emocjami, które on swoim zachowaniem wywołuje. Jest to o tyle ważne, że części mężczyzn wydaje się, że kobiety lubią agresywnych partnerów. Być może Twój mąż zalicza się do tej grupy. Wciąż przecież bardzo żywy jest w naszej kulturze typ mężczyzny zwany macho. Nie protestując dajesz mu sygnał, że podoba Ci się jego zachowanie. Jeżeli po tych rozmowach Twój partner dalej będzie zachowywał się agresywnie będziesz potrzebowała pomocy kogoś z zewnątrz.

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog, 30-07-2009, zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 8.12.2000, s.14

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe