PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW
Strona główna » Zdrowy Mieszczanin » Seksuologia » Kochane ciało zawsze jest piękne

Kochane ciało zawsze jest piękne

PORADNIK MEDYCZNY. SEKSUOLOG

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog

zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 10-12.11.2000, s.15 | dodane 30-07-2009

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog. Prywatny Gabinet Seksuologiczny we Wrocławiu
www.seksuolog.pl
 
„Mam 24 lata. Od 5 lat jestem mężatką, razem z mężem wychowujemy prawie 5-letnią córkę. Właściwie od początku małżeństwa mam problemy seksualne. Przed ślubem znaliśmy się kilkanaście miesięcy. Mój mąż był moim drugim partnerem. Na początku naszej znajomości bardzo bałam się zajścia w ciąże i nasze kontakty seksualne nie sprawiały mi dużej przyjemności. Za każdym razem bałam się, że stosunek może zakończyć się poczęciem i tak też w konsekwencji się stało. Pobraliśmy się bardzo szybko, zamieszkaliśmy razem. O dziwo, współżycie w okresie ciąży przyniosło mi dużo satysfakcji. Chętnie uprawiałam seks i często szczytowałam. W tym czasie moje zawsze duże piersi powiększały się, a po porodzie urosły jeszcze bardziej, przypominały prawdziwe balony. Mężowi bardzo się podobały. Często je chwalił, lubił je pieścić i całować. Mnie też sprawiało to bardzo dużo satysfakcji. Niestety, dość szybko skończył mi się pokarm. Piersi znacznie się zmniejszyły i, co tu dużo mówić stały się obwisłe. Nie mogłam się z tym pogodzić. Stosowałam różnego rodzaju masaże i zimne prysznice. Nic nie pomagało. Mąż zdawał się tego nie zauważać, ale ja wiedziałam swoje. W tym czasie przestały mi się podobać jego pieszczoty, a w łóżku starałam się robić wszystko żeby nie miał z nimi kontaktu. Seks w nocy, przy zgaszonym świetle, w koszuli nocnej lub T-shircie. Znowu boję się ciąży. Najgorsze jest to, że po krótkim okresie satysfakcjonującego współżycia w okresie ciąży znowu przestałam przeżywać orgazmy w czasie stosunków. Trwa to od ponad 4 lat. – Agnieszka z Kłodzka”

Jeden z programów terapeutycznych opiera się na zasadzie, która brzmi: „Boże daj mi siłę, abym mogła zmienić to, co można zmienić. Daj mi pokorę, abym mogła się pogodzić z tym, czego zmienić nie mogę i rozum, aby odróżnić jedno od drugiego”. Co z tego wynika? Zmian inwolucyjnych nie można powstrzymać, a wygląda na to, że nie chcesz się z tym pogodzić. Człowiek się starzeje, a jego ciało zmienia się. Nie oznacza to wcale, że on sam staje się przez to mniej atrakcyjny dla swojego partnera. Piersi kobiety, tak samo jak całe jej ciało, ulegają zmianom związanym ze starzeniem się. Nie znaczy to wcale, że stają się mniej wrażliwe, czy mniej atrakcyjne seksualnie. Problem polega natomiast na tym, że Tobie tak się wydaje. Mężczyźni przebywając kilka, czy nawet kilkanaście lat ze stałą partnerką w ogóle nie zauważają tego, że ona się zmienia. Codziennie widzą tą samą kochaną kobietę.
Zawracając sobie głowę wyimaginowanym problemem nie pozwalasz, aby docierały do Ciebie przyjemne wrażenia związane z pieszczotami i samym stosunkiem. Nie bez znaczenia są też obawy związane z zajściem w ciąże.
Pogódź się z tym, czego nie możesz zmienić, porozmawiaj ze swoim mężem o tym, co Cię martwi, potem skonsultuj się z ginekologiem w sprawie antykoncepcji.

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog, 30-07-2009, zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 10-12.11.2000, s.15

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe