PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW
Strona główna » Zdrowy Mieszczanin » Seksuologia » Jest za długi. Rozmiar penisa

Jest za długi. Rozmiar penisa

PORADNIK MEDYCZNY. SEKSUOLOG

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog

zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 16.6.2000, s.17 | dodane 12-07-2009

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog. Prywatny Gabinet Seksuologiczny we Wrocławiu
www.seksuolog.pl
 
Marianna, 22 lata, studentka z Wrocławia. „Mam chłopaka od półtora roku. Kocham go i oboje od pewnego czasu poważnie myślimy o małżeństwie. Zgadzamy się z sobą w wielu sprawach: studiujemy podobne kierunki, czytamy te same książki, lubimy oglądać te same filmy. Wydaje mi się też, że jesteśmy dobrani pod względem seksualnym. Jest bardzo troskliwym kochankiem, dba o moje potrzeby i satysfakcję seksualną. Nie szczytuję w czasie kontaktów seksualnych, natomiast po stosunku mój chłopak często pieści moją łechtaczkę ręką lub ustami czym doprowadza mnie do orgazmu. I tu zaczyna się mój problem: podczas stosunku odczuwam ból, który najprawdopodobniej jest związany z długością jego penisa. Ma duży i długi członek, który - prawdę powiedziawszy - nie wiem, jak się mieści w mojej pochwie. Czy jest na to jakaś rada? Czy któreś z nas powinno poddać się jakiejś operacji?”
Nie. Po co od razu operacja? List ten można dedykować tym wszystkim mężczyznom, którzy cierpią z powodu kompleksu małego członka. Nieuzasadnionego kompleksu. W tej materii nie jest tak, że im dłuższy tym lepszy. W czasie kilkunastoletniej praktyki seksuologicznej nie spotkałem się z kobietą, która narzekałaby na partnera z powodu zbyt małych wymiarów jego fallusa, natomiast przychodzą kobiety i żalą się na ból w czasie stosunku, który jest w ich mniemaniu wynikiem zbyt dużego członka. List Marianny wcale nie jest wyjątkowy.

Trochę teorii.
Długość niewzwiedzionego fallusa wynosi od 6-10 cm. W czasie erekcji wzrasta i waha się od 11-17 centymetrów. Długość pochwy w stanie spoczynku waha się od 8-9 cm. Pod wpływem wzrostu napięcia seksualnego powiększa się do 11-12 cm. Vagina jest bardzo plastyczna i podczas stosunku dostosowuje się do długości penisa, ale jej rozciągliwość jest ograniczona.
Wracając do listu autorki. Jej kłopoty związane są z brakiem dostosowania narządów płciowych partnerów. Są kobiety, których pochwy nie są dostatecznie głębokie i odczucia takiej kobiety z partnerem, którego członek jest normalnych wymiarów są zbliżone do tych, które ma kobieta z normalną pochwą mająca stosunek z partnerem, którego penis jest zbyt duży. Dopasowanie partnerów można poprawić modyfikując pozycje współżycia. Są takie, które umożliwiają głęboką immisję członka i są takie, w których głębokość penetracji jest ograniczona. Do pierwszej należy m.in. pozycja klasyczna w której nogi kobiety są zarzucone na ramiona mężczyzny, pozycja leżąca odwrotna w której miednica kobiety jest uniesiona a nogi ściśnięte, pozycja kolankowo-łokciowa. Do drugiej grupy należą: pozycja odwrotna (kobieta leży na mężczyźnie, pozycja boczna tylna, pozycja siedząca przednia, pozycja stojąca, pozycja polinezyjska.

Rada dla Marianny: proszę spróbować tych pozycji współżycia, w których immisja jest płytka.

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog, 12-07-2009, zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 16.6.2000, s.17

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe