PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Duży i mała

PORADNIK MEDYCZNY. SEKSUOLOG

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog

zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 5.1.2001, s.13 | dodane 29-07-2009

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog. Prywatny Gabinet Seksuologiczny we Wrocławiu
www.seksuolog.pl
 
„Mój problem jest dość dziwny i prawdę powiedziawszy nie mam się do kogo z nim zwrócić. Rozmawiałam z księdzem z parafii i z lekarzem z mojego ośrodka zdrowia, ale ich odpowiedzi nie satysfakcjonują mnie. Jesteśmy z moim chłopakiem narzeczeństwem od kilku miesięcy. Nie mieliśmy jeszcze kontaktów seksualnych i oboje chcielibyśmy, aby tak zostało do nocy poślubnej. Tak zostało postanowione i co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Problem polega na czymś innym: ja mam 150 wzrostu i ważę niespełna 45 kg, a mój narzeczony ma 190 wzrostu przy wadze niemal 100 kg. Proszę mi powiedzieć, czy my jesteśmy dobrani seksualnie i czy nasze narządy płciowe będą odpowiadały sobie. Innymi słowy boję się, że jego penis będzie za duży dla mojej vaginy i nasze współżycie, które kiedyś niewątpliwie będzie jedną z podstawowych więzi w naszym małżeństwie, nie będzie sprawiało mi bólu, czy jakichś innych niespodzianek, o których jeszcze nie wiem?”

 
To, czy będziecie dobrani seksualnie nie ma nic wspólnego z Waszą budową fizyczną (tj. wagą i wzrostem), a Wasza budowa fizyczna nie ma nic wspólnego z budową narządów płciowych. Paradoksalnie pomiary fizycznej budowy mężczyzn i długości ich penisów w stanie niewzwiedzionym przeprowadzone przez seksuologów wskazały, że mniejsi (niżsi i szczuplejsi) mężczyźni mają dłuższe członki niż „chłopy, jak dęby”.
Warto też pamiętać o tym, że vagina ma niemal nieograniczone zdolności adaptacyjne, jeżeli chodzi o stopień jej rozciągliwości. Innymi słowy jest w stanie pomieścić niemal każdy członek. Proszę pamiętać, że podczas porodu przechodzi przez nią głowa noworodka, która jest dużo większa niż każdy penis.
Są natomiast dwa warunki, których spełnienie będzie na początku dla Was istotne.
#1. Noc poślubna nie jest najlepszym momentem do rozpoczynania współżycia przez dwoje ludzi, którzy nie mają jeszcze doświadczeń seksualnych. Emocje, które towarzyszą ceremonii ślubu, alkohol, zmęczenie nie stwarzają dogodnych warunków dla kontaktu przynoszącego satysfakcje seksualną. Inicjację warto zatem przełożyć na później, zadowalając się pieszczotami.
#2. Ważne jest, abyście dzielili się swoimi spostrzeżeniami, wrażeniami i uwagami dotyczącymi kontaktów seksualnych, pozycji współżycia, sposobów stymulacji. Powszechnie znanym zjawiskiem w seksuologii jest tzw. by-passing, czyli unikanie mówienia partnerowi o nieprzyjemnych wrażeniach ze współżycia.
Prawie zawsze powoduje to powstawanie różnego rodzaju zahamowań, co może powodować zaburzenia w kontaktach seksualnych. Coś Ci się nie podoba to mów, że Ci się nie podoba. Podoba się - też o tym powiedz.

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog, 29-07-2009, zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 5.1.2001, s.13

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe