PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW
Strona główna » Zdrowy Mieszczanin » Seksuologia » Czarne i białe nie tylko na wakacjach. Odmienność …

Czarne i białe nie tylko na wakacjach. Odmienność nie tylko narodowa

PORADNIK MEDYCZNY. SEKSUOLOG

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog

zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 22-23.7.2000, s.12 | dodane 26-07-2009

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog. Prywatny Gabinet Seksuologiczny we Wrocławiu
www.seksuolog.pl
 
Z racji wyjazdów, często zagranicznych, wakacje są znakomitym okresem do zawierania znajomości z przedstawicielami innej narodowości, czy rasy. W związku z tym, zwłaszcza młodzi ludzie, stają często przed dylematem: czy iść do łóżka z Murzynem albo Japończykiem? Czy wiązać się z takim człowiekiem? Jakie są szanse na to, żeby związek taki przetrwał wakacje?

Odmienność narodowa jest fascynująca i takie zauroczenie innością kultury, obyczajów (również seksualnych) jest bardzo charakterystyczna dla początkowej fazy trwania takiego związku. Różnice na tym etapie przyciągają partnerów do siebie, swoimi cechami uzupełniają się nawzajem, a fakt, że wzbudzają zainteresowanie otoczenia jest dodatkowym czynnikiem uatrakcyjniającym wzajemne relacje. I taka fascynacja z pewnością przetrwa wakacje.
Problemy z reguły zaczynają się wtedy, kiedy osoby takie zdecydują się związać na stałe. Doświadczenie wyniesione z gabinetu terapeutycznego wskazuje, że to co początkowo przyciągało, teraz wyraźnie zaczyna oddalać partnerów od siebie. Podstawowym problemem są wyniesione z domów rodzinnych inne wzorce kulturowe co do roli kobiety (matki, żony i kochanki) i mężczyzny (ojca, męża i kochanka). Stąd wynika cały szereg problemów co do podziału obowiązków, częstotliwości kontaktów seksualnych, pozycji współżycia i aktywności w czasie stosunku. Podstawową zasadą jest próba dominacji jednego partnera i jego obyczajowości nad postawami drugiej strony.
Wniosek jest taki: wiążąc się z partnerem innej narodowości musisz pamiętać, że czeka cię dużo wysiłków i kompromisów.

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog, 26-07-2009, zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 22-23.7.2000, s.12

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe