PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW
Strona główna » Zdrowy Mieszczanin » Seksuologia » Babskie ciuchy. Transwestyta?

Babskie ciuchy. Transwestyta?

PORADNIK MEDYCZNY. SEKSUOLOG

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog

zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 9.2.2001, s.17 | dodane 04-08-2009

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog. Prywatny Gabinet Seksuologiczny we Wrocławiu
www.seksuolog.pl
 
„Mój mąż przebiera się w moją bieliznę. Jesteśmy małżeństwem niemal 10 lat i na początku nic nie zapowiadało, że mam męża zboczeńca. Kiedyś już po ślubie wspominał coś o tym, że są tacy ludzie, którzy lubią przebierać się w ubrania drugiej płci podczas stosunku. Pytał, co o tym sądzę. Pamiętam, że odpowiedziałam coś w stylu, że takich ludzi powinno się leczyć w zamkniętych szpitalach. Ostatnio nakryłam męża na tym, że przebrany w moje pończochy, pas i biustonosz masturbował się w łazience. Był to dla mnie prawdziwy szok. Przeprowadziliśmy poważną rozmowę i okazało się, że robi to od początku naszej znajomości. Różnica jest taka, że wcześniej podbierał te rzeczy innym kobietom, albo kupował, a od czasu naszego ślubu używa mojej brudnej bielizny, której jest zawsze kilka sztuk w koszu na brudne rzeczy w łazience. Co ja mam robić? Boję się o nasze dzieci.”

 
Nie ma powodów do panikowania, obaw o los dzieci, czy przezywania swojego męża zboczeńcem. Podstawowymi pytaniami na jakie trzeba odpowiedzieć na początku są: czy przebiera się on dlatego, że to go podnieca? Czy też dlatego, że przebieranie się w damskie ubrania jest dla niego bardziej naturalne i czuje się w nich bardziej swobodnie niż w męskich? Jeżeli odpowiedź twierdząca pojawi się na pierwsze pytanie oznaczać to będzie, że jest transwestytą. Jeżeli twierdząca będzie odpowiedź na drugie pytanie to znaczy, że jest transseksualistą.
Z tego, co piszesz wynika, że Twój mąż jest transwestytą i zaburzenie to (a nie zboczenie) nie musi powodować rozpadu więzi partnerskiej, czy małżeńskiej. W niektórych przypadkach wręcz przeciwnie: powoduje wzrost atrakcyjności partnerów i trwałości związku. Wystarczy, że zaakceptujesz zachowanie męża, a zapewniam, że nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś to zrobiła. Zaburzenie to częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet i wynika z faktu, że w okresie młodzieńczym, często w fazie autoerotycznej doszło do skojarzenia pożądania i podniecenia seksualnego z damskimi rzeczami. Nie wiadomo dlaczego u jednych mężczyzn dochodzi do tego rodzaju uwarunkowań, a u innych nie. Później w czasie współżycia seksualnego z partnerką, aby to podniecenie i orgazm mogły być możliwe musi dojść do fantazji seksualnych związanych z damskimi rzeczami. Często jest tak, że kobieta akceptuje te fantazje seksualne swojego partnera i pozwala mu przebierać się w damskie rzeczy w czasie współżycia. Nie muszą wtedy się ukrywać ze swoimi potrzebami erotycznymi i masturbować się w ukryciu.
Nie ma żadnych dowodów na to, że transwestytyzm jest dziedziczny. Możesz zatem być spokojna o przyszłość seksualną Waszych dzieci.

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog, 04-08-2009, zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 9.2.2001, s.17

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe