PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

„Czy w tygodniu kochasz się razy siedem, czy też pięć?” Częstotliwość stosunków seksualnych

Jeżeli przedstawiana jest jakaś „norma”, powiedzmy dwa razy w tygodniu, to wzbudza to niepokój zarówno u tych, którzy robią częściej, jak i u tych, którzy rzadziej współżyją. więcej »

Kochać piersi. Bardzo lubię, kiedy mój chłopak całuje moje piersi i ssie brodawki

Nie ma żadnych badań, które potwierdziłyby zależność między stymulacją piersi i sutków a nowotworami piersi, czy też innymi problemami zdrowotnymi związanymi z nimi. więcej »

Zapach kobiety i erekcja

Problem zapachu partnera, a w szczególności zapach jego okolic genitalnych jest tematem stosunkowo mało znanym, a tym czasem akceptacja tego zapachu jest często najbardziej czułym wskaźnikiem akceptacji partnera w ogóle. więcej »

Jak ugryźć dziewicę? Fobia defloracji

Lęk przed współżyciem z dziewicą najczęściej wynika z przekonania, że hymen jest trudny, czy wręcz niemożliwy do sforsowania. więcej »

Zajść w ciążę bez stosunku?

Pytanie wydaje się abstrakcyjne i pozbawione sensu, ale zapewniam, że nie jest bezpodstawne. Kobieta może zajść w ciążę nie mając stosunku z mężczyzną. więcej »

Nieszczęśliwa wakacyjna miłość

Jedną z najczęstszych przyczyn zaburzonej równowagi jest wakacyjna nieszczęśliwa miłość. więcej »

Czy można umrzeć z miłości?

Samobójstwo jako sposób rozwiązania problemów uczuciowych najczęściej wybierają młodzi ludzie. Wraz z wiekiem nieszczęśliwa miłość nie motywuje tak dramatycznie destrukcyjnych zachowań. więcej »

Seks z komputerem. Masturbacja przy obrazkach

Rozwój zachowań masturbacyjnych, a raczej powrót do ich po okresie kontaktów partnerskich wynikać może z dysharmonii seksualnej o czym zresztą wspominasz: stymulacja ze strony partnera nie jest tak efektywna, jak autostymulacja. więcej »

Jeden chłop to za mało. Hiperlibidemia

Przyczyny hiperlibidemii, czyli nadmiernego wzmożenia popędu płciowego leżą zarówno po stronie zaburzeń somatycznych jaki i psychicznych. więcej »

Prysznic i nic? Zespół H. Ellisa

Kobiety, które nie koncentrują się specjalnie na swoim życiu seksualny w młodości i wieku dojrzałym, często odkrywają jego uroki dopiero wtedy, kiedy nie są obciążone wychowaniem dzieci i mają więcej czasu dla siebie. więcej »

Inicjowanie zbliżenia

Badania kwestionariuszowe wykazują, że 4% kobiet nigdy nie inicjuje kontaktu seksualnego, 42% inicjuje czasem, a 44% tak często, jak ich partnerzy. Te same badania wykazały, że 80% mężczyzn było zadowolonych, kiedy kobiety rozpoczynają zachowania seksualne. więcej »

Zróbmy to jeszcze raz. Jak wzbudzić znudzonego seksualnie partnera?

Pytanie to nurtuje wiele udanych małżeństw już po kilku latach współżycia seksualnego, kiedy zauważają, że kontakty seksualne nie przynoszą im takiej satysfakcji jak w czasie narzeczeństwa i w początkowym okresie małżeństwa. więcej »

Wibracja miłości. O sztucznych członkach

Tych, którzy kupują wibratory można podzielić na dwie grupy. Do pierwszej należą ci, którzy są otwarci na ludzi i przedmioty, które ich otaczają. Współżycie seksualne traktowane jest przez nich tak samo, jak każda inna aktywność życiowa. więcej »

Menopauza i andropauza. Wpływ psychiki i czynników socjologicznych na reakcje seksualne w okresie menopauzy i andropauzy

Zaburzenia seksualne mogą występować w każdym wieku. Jest rzeczą oczywistą, że w okresie menopauzy i andropauzy (męskie klimakterium) zaburzenia te nasilają się. Ogromny wpływ na reakcje seksualne mają również czynniki natury psychicznej. Jest to okres trudny dla obojga partnerów. więcej »

Bezpieczny seks

Seksualność jest konsekwencją podziału ludzi na dwie płcie: męską i żeńską. Stanowi potężną siłę napędową w łączeniu się ludzi ze sobą i w znacznym stopniu wpływa na wszelkie dziedziny życia człowieka, jak np. aktywność zawodowa, a zwłaszcza więzi rodzinne i kontakty międzyludzkie. Tworzy specyficzny koloryt, który jest udziałem naszego życia osobniczego i społecznego. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe