PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Łuszczyca to znacznie więcej niż choroba skóry

Choć łuszczyca objawia się na skórze, to w rzeczywistości jej negatywne konsekwencje dotyczą całego organizmu, a także psychiki. Dlatego zwykło się ją określać „chorobą duszy i ciała” - mówili dermatolodzy w sobotę w Łodzi na konferencji prasowej. więcej »

Wiedza na temat objawów udaru może ratować życie

W razie wystąpienia objawów udaru mózgu, takich jak zaburzenia czucia lub niedowład po jednej stronie ciała, zaburzenia mowy i widzenia, asymetria twarzy, należy jak najszybciej wezwać pogotowie – apelowali lekarze na konferencji prasowej w Warszawie. Jak podkreślali, dzięki takiemu działaniu można uratować życie i uniknąć trwałej niepełnosprawności. więcej »

Neuroradiochirurgia skuteczna w leczeniu guzów mózgu

Co roku u 3000 osób rozpoznaje się złośliwy nowotwór mózgu. Wielu mogą pomóc nowoczesne metody leczenia, choćby nóż gamma (Gamma Knife) - mówili uczestnicy konferencji prasowej w Centrum Radiochirurgii Allenort w Warszawie. więcej »

Co szósty z nas dozna udaru mózgu

Jedna na sześć osób dozna udaru mózgu w jakimś momencie życia. Co 6 sekund ktoś na świecie umiera z jego powodu. Tymczasem, większości udarów można w ogóle uniknąć - przypominają eksperci z okazji Światowego Dnia Udaru Mózgu, który obchodzimy 29 października. więcej »

Wynalazek polskich naukowców ułatwi wykrycie choroby Parkinsona

Dzięki wynalazkowi z Instytutu Chemii Fizycznej PAN (IChF PAN) w Warszawie będzie można łatwo i tanio wykrywać dopaminę, której niedobór jest oznaką ciężkich chorób układu nerwowego, np. parkinsona. Jak przypomniano w komunikacie Instytut przesłanym PAP, badania stężenia dopaminy, które w płynach fizjologicznych zazwyczaj i tak jest bardzo małe, są drogie i wymagają specjalistycznej aparatury, niedostępnej w gabinetach lekarskich. więcej »

Leczenie zawału serca nie kończy się w szpitalu - przypominają eksperci

Leczenie pacjentów po zawale serca nie kończy się w szpitalu. Zmiana stylu życia, regularne stosowanie leków, rehabilitacja kardiologiczna są niezbędne, by zapobiec kolejnym zawałom i zmniejszyć śmiertelność w tej grupie chorych - przypominają eksperci. więcej »

Cukrzyca. 21 proc. Polaków nigdy jeszcze nie badało poziomu glukozy - wynika z raportu

Aż 57 proc. chorych na cukrzycę w Polsce miało rozpoznaną chorobę przypadkowo, a 21 proc. Polaków nigdy jeszcze nie badało poziomu glukozy we krwi – wykazał raport „Społeczny obraz cukrzycy”, przedstawiony 25 października na konferencji prasowej. więcej »

Rak jelita na smyczy - konferencja w Warszawie

Rak jelita grubego należy do najczęściej występujących nowotworów. Można to zmienić - mówili uczestnicy konferencji dla studentów Uniwersytetu Medycznego w Warszawie "Rak na smyczy", zorganizowanej w poniedziałek. więcej »

Pinktober w Krakowie

W październiku - miesiącu walki z rakiem - krakowski oddział popularnej na świecie sieci kawiarń Hard Rock Cafe po raz kolejny organizuje Pinktober® - kampanię podnoszącą świadomość społeczną na temat raka piersi oraz wspierającą finansowo wybraną organizację pozarządową działającą na rzecz osób chorych na nowotwory. Tej jesieni częściowy dochód ze sprzedaży specjalnych, różowych drinków oraz wybranych produktów z Rock Shop zostanie przekazany Stowarzyszeniu Wspierania Onkologii UNICORN, Organizacji Pożytku Publicznego, która od 12 lat niesie wielospecjalistyczną pomoc chorym na raka i ich bliskim. więcej »

Raka szyjki macicy można uniknąć

Systematycznie wykonywane badania cytologiczne i szczepienia przeciwko wirusowi HPV chronią przed rakiem, który codziennie zabija pięć Polek - mówili eksperci podczas spotkania zorganizowanego w piątek w Warszawie przez Ogólnopolską Organizację na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy. więcej »

Nowy lek w terapii agresywnej postaci raka piersi?

Rak piersi HER2-dodatni jest bardziej agresywny niż pozostałe rodzaje, u pacjentek szybciej pojawiają się przerzuty do innych narządów. Białko HER2 to znajdujący się na powierzchni komórek receptor, który ma wpływ na wzrost i podział komórki. W komórkach nowotworowych może dojść do zwiększenia liczby kopii genu kodującego receptor HER2, co może prowadzić do szybszego wzrostu raka. więcej »

Eksperci: polska onkologia wymaga reorganizacji

Zwiększenie skuteczności leczenia nowotworów w Polsce wymaga przeobrażenia całego systemu funkcjonowania i organizacji polskiej onkologii - oświadczyli specjaliści na środowej konferencji prasowej w Warszawie. więcej »

20 października - Światowy Dzień Osteoporozy

Co 22 sekundy na całym świecie dochodzi do złamania kręgów kręgosłupa związanych z zaawansowaną osteoporozą. Przynajmniej jedno takie złamanie przytrafia się co trzeciej kobiecie powyżej 50. roku życia. 20 października obchodzony jest Światowy Dzień Osteoporozy. więcej »

Bezpłatne badania wzroku na terenie województwa lubuskiego i regionu poznańskiego

W ramach trwającej kampanii edukacyjnej „Czas na wzrok. Zachowaj ostrość widzenia po czterdziestce” do 29 października można skorzystać z bezpłatnych badań ostrości wzroku. Badania wzroku prowadzone są w salonach optycznych na terenie województwa lubuskiego i regionu poznańskiego. Akcja skierowana jest do osób po 40. roku życia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na badania należy umówić się telefonicznie. więcej »

Druga Księga Polskiej Onkologii - strategia zwalczania raka piersi i raka jelita grubego w Polsce

19 października 2011 r., Warszawa: Na drugiej konferencji z cyklu Czas Na Onkologię eksperci Polskiego Towarzystwa Onkologicznego omówili rekomendowane przez PTO, kluczowe i strategiczne programy działań mające na celu poprawę wyników leczenia nowotworów w Polsce. Rekomendacje te zostały szczegółowo opisane w Księdze: „Strategie działań dla poprawy skuteczności zwalczania raka piersi i raka jelita grubego w rekomendacji PTO”. więcej »

REKLAMA
Przekaż