Naturalne metody leczenia łagodnego rozrostu prostaty
Strona główna » Poczekalnia » Mężczyzna » Naturalne metody leczenia łagodnego rozrostu prost…

Naturalne metody leczenia łagodnego rozrostu prostaty

POCZEKALNIA. Mężczyzna

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 05-08-2019


 
Prostata, czyli inaczej gruczoł krokowy, to niewielki narząd wielkości kasztana, który mieści się pod pęcherzem moczowym i produkuje płyn odpowiadający za prawidłowe odżywienie plemników w spermie. Po 45. roku życia gruczoł ten ulega stopniowemu powiększaniu się. Łagodny rozrost prostaty dotyczy prawie 80% mężczyzn po 75. roku życia.

Przyczyny łagodnego rozrostu prostaty

Mechanizm choroby nie został do końca poznany. Wiadomo, że udział w tym procesie ma spadek wytwarzania testosteronu i postępujące za tym inne zaburzenia hormonów. Dodatkowo do powstawania choroby przyczyniają się predyspozycje genetyczne, nieprawidłowa dieta bogata w nasycone kwasy tłuszczowe oraz brak aktywności fizycznej.

Objawy

Powiększenie objętości stercza powoduje bezpośredni ucisk na przebiegającą przez narząd cewkę moczową. Prowadzi to do zaburzeń przepływu moczu. Typowymi objawami są: obecność słabego strumienia moczu, słabnięcie strumienia moczu podczas mikcji, uczucie niecałkowicie opróżnionego pęcherza. Mogą także pojawić się objawy związane z uciskiem i podrażnieniem pęcherza przez przerośniętą prostatę, takie jak: częste oddawanie moczu czy naglące parcie na mocz. Nieleczony przerost prostaty może w konsekwencji prowadzić do zatrzymania oddawania moczu oraz nefropatii zaporowej i wodonercza. Należy pamiętać, że zatrzymanie moczu jest stanem nagłym i wymaga wizyty na szpitalnym oddziale ratunkowym.

Jak w naturalny sposób walczyć z łagodnym przerostem prostaty?

Jeśli objawy są łagodne, wystarczającym leczeniem może być zmiana stylu życia. Pomocne może okazać się zaniechanie palenia tytoniu oraz picia kawy w nadmiernych ilościach, ponieważ zarówno kofeina, jak i nikotyna podrażniają pęcherz moczowy. Można także ograniczyć spożywanie płynów przed snem lub ważnymi wydarzeniami ograniczającymi dostęp do toalety. W trakcie mikcji, aby opróżnić pęcherz do końca, pomocne może okazać się dwukrotne oddanie moczu w niewielkim odstępie czasu. Na rynku dostępne bez recepty są także leki pochodzenia roślinnego.

prosta.jpg

Jednym z takich leków jest Prostamol Uno, który zawiera wyciąg z palmy sabałowej, wykazujący działanie antyandrogenne, prowadzący do normalizacji metabolizmu w komórkach gruczołu krokowego. Redukuje on napięcie mięśni gładkich dróg moczowych, zmniejsza obrzęki i przekrwienie szyi pęcherza moczowego. W konsekwencji złagodzeniu ulegają takie dolegliwości, jak: częste oddawanie moczu, parcie na mocz oraz słaby strumień moczu. Dodatkowo stosowanie leku prowadzi do zmniejszenia ilości moczu zalegającego w pęcherzu. Zaletą wprowadzenia możliwie jak najbardziej naturalnych sposobów leczenia jest fakt, że mogą być one stosowane u osób z obciążeniami, stosujących inne leki. Dodatkowo mają one niewiele działań niepożądanych. Warto też zadbać o odpowiednią dietę bogatą w fitosterole obecne w soczewicy, bobie, grochu oraz pestkach słonecznika i dyni. Zmniejszają one poziom hormonu steroidowego dihydrotestosteronu (DHT) odpowiedzialnego za przerost gruczołu.

W.Press, 05-08-2019, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe