PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Najczęstsze nowotwory występujące u mężczyzn

Nowotwory wciąż są chorobami, na które w późnym stadium nie ma lekarstwa - i to w dużej mierze sprawia, że profilaktyka odgrywa tak istotną rolę. Niestety, ilość przypadków śmiertelnych w przypadku nowotworów wykrytych u mężczyzn nadal jest spora, jednakże już teraz, w oparciu o statystyki, da się określić, z którymi nowotworami mężczyźni mają do czynienia najczęściej. więcej »

Zyskaj pełna kontrolę nad wytryskiem

Przedwczesny wytrysk jest wstydliwą i odbierającą radość z seksu przypadłością, która dotyka coraz większą liczbę mężczyzn. Czy istnieją sposoby na pokonanie tej dolegliwości? Dlaczego przedwczesny wytrysk stał się powszechnym zaburzeniem funkcji seksualnych u mężczyzn w każdym wieku? więcej »

Jak rozpoznać uzależnienie od alkoholu?

Alkoholizm, choroba alkoholowa, zespół uzależnienia od alkoholu bądź uzależnienie od alkoholu - kilka określeń odnoszących się do następstw nadmiernego spożywania alkoholu. Jak każda inna choroba również i uzależnienie od alkoholu ma konkretne objawy. Jak rozpoznać uzależnienie od alkoholu u siebie lub bliskich? więcej »

Schudnij zanim spłodzisz córkę!

Jeżeli jesteś otyły i planujesz spłodzić potomka, powinieneś zrzucić zbędne kilogramy, gdyż w przeciwnym razie twoje dzieci i wnuki odziedziczą zbyt duży obwód talii, a także zaburzenia metaboliczne! Badania laboratoryjne przeprowadzone na myszach pozwoliły naukowcom udowodnić, że otyli potencjalni ojcowie, nawet ci, którzy nie mają oznak cukrzycy, przekazują negatywne cechy głównie córkom, choć synowie także są zagrożeni. więcej »

Kac znika wraz z wiekiem?

Badanie zrealizowane przez University of Keele w Anglii udowadnia, że objawy "syndromu dnia następnego" są o wiele mniej dokuczliwe u ludzi w wieku 60 lat niż u osób młodszych. Pracami, przeprowadzonymi nad Duńczykami, kierował Richard Stephens. więcej »

Co może zrobić mężczyzna z dysfunkcją erekcji spowodowaną złą dietą?

Otyłość to coraz większa plaga nie tylko w USA, ale na całym świecie. Jedną z prawdopodobnych przyczyn takiego stanu rzeczy jest duża popularność tzw. diety zachodniej, na którą składają się ogromne ilości tłuszczów nasyconych, kwasów tłuszczowych wielonienasyconych omega 6 oraz cukier. więcej »

Dlaczego kobiety wolą zabawnych mężczyzn?

Od dawna wiadomo, że poczucie humoru jest silnym afrodyzjakiem, potwierdza to też nowe badanie opublikowane w Social Neuroscience: mózg kobiety bardziej niż mózg męski reaguje na humor! Naukowcy amerykańscy z Stanford School of Medicine przeprowadzili doświadczenie na... więcej »

Kobiece triki, czyli jak zaciągnąć mężczyznę do lekarza?

26,4% mężczyzn w wieku min. 40 lat najchętniej zdecydowałoby się wykonać badania profilaktyczne w kierunku raka prostaty za namową żony lub partnerki – wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii „Prostata na lata”. „Namówiłam swojego męża Macieja do zrobienia sobie podstawowego badania PSA z krwi. Przekonałam go używając kilku prostych argumentów. – mówi Joanna Damięcka, żona Macieja Damięckiego. Wśród możliwych odpowiedzi koledzy i przyjaciele zyskali tylko 4,1%, plasując się za ekspertami medycznymi oraz dziećmi. więcej »

Choroba Parkinsona dotyczy również młodych ludzi

Chociaż od opisania choroby Parkinsona minęły już prawie dwa wieki, to do dzisiaj nie są znane jej przyczyny. Rozważa się udział czynników genetycznych, wpływ toksyn środowiskowych, stres oksydacyjny i czynniki zapalne. Choroba zazwyczaj ujawnia się pomiędzy 40 a 60 rokiem życia i chorują na nią częściej mężczyźni niż kobiety. Jednak lekarze coraz częściej diagnozują chorobę Parkinsona u osób, które są znacznie młodsze... więcej »

Śpij i daj spać innym!

Stałe zmęczenie, uczucie niewyspania nawet po kilkugodzinnym spoczynku czy drzemki w ciągu dnia – tym może zakończyć się z pozoru niewinne chrapanie. Choć często bywa obiektem żartów, nie wolno lekceważyć tej dolegliwości, szczególnie w przypadku towarzyszących jej ryzykownych dla zdrowia bezdechów. Jak z nią walczyć? więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe