PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Dlaczego kobiety wolą zabawnych mężczyzn?

Od dawna wiadomo, że poczucie humoru jest silnym afrodyzjakiem, potwierdza to też nowe badanie opublikowane w Social Neuroscience: mózg kobiety bardziej niż mózg męski reaguje na humor! Naukowcy amerykańscy z Stanford School of Medicine przeprowadzili doświadczenie na... więcej »

Kobiece triki, czyli jak zaciągnąć mężczyznę do lekarza?

26,4% mężczyzn w wieku min. 40 lat najchętniej zdecydowałoby się wykonać badania profilaktyczne w kierunku raka prostaty za namową żony lub partnerki – wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii „Prostata na lata”. „Namówiłam swojego męża Macieja do zrobienia sobie podstawowego badania PSA z krwi. Przekonałam go używając kilku prostych argumentów. – mówi Joanna Damięcka, żona Macieja Damięckiego. Wśród możliwych odpowiedzi koledzy i przyjaciele zyskali tylko 4,1%, plasując się za ekspertami medycznymi oraz dziećmi. więcej »

Choroba Parkinsona dotyczy również młodych ludzi

Chociaż od opisania choroby Parkinsona minęły już prawie dwa wieki, to do dzisiaj nie są znane jej przyczyny. Rozważa się udział czynników genetycznych, wpływ toksyn środowiskowych, stres oksydacyjny i czynniki zapalne. Choroba zazwyczaj ujawnia się pomiędzy 40 a 60 rokiem życia i chorują na nią częściej mężczyźni niż kobiety. Jednak lekarze coraz częściej diagnozują chorobę Parkinsona u osób, które są znacznie młodsze... więcej »

Śpij i daj spać innym!

Stałe zmęczenie, uczucie niewyspania nawet po kilkugodzinnym spoczynku czy drzemki w ciągu dnia – tym może zakończyć się z pozoru niewinne chrapanie. Choć często bywa obiektem żartów, nie wolno lekceważyć tej dolegliwości, szczególnie w przypadku towarzyszących jej ryzykownych dla zdrowia bezdechów. Jak z nią walczyć? więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe