Owoce egzotyczne, które warto włączyć w naszą dietę
Strona główna » Poczekalnia » Kuchnia » Owoce egzotyczne, które warto włączyć w naszą diet…

Owoce egzotyczne, które warto włączyć w naszą dietę

POCZEKALNIA. Kuchnia

W. Press

zdrowemiasto.pl | dodane 15-12-2015

Fot. W. Press
 
Każdego dnia powinniśmy jeść owoce. Są cennym źródłem witamin i mikroelementów. Są wdzięcznym produktem, który można spożywać samodzielnie jako przekąskę pomiędzy posiłkami, ale też mogą stanowić dodatek do sałatek czy dań głównych. Oprócz polskich owoców, jabłek, śliwek czy wiśni, warto sięgnąć po owoce egzotyczne. One również są bogactwem składników odżywczych. Zawierają witaminy, minerały, a także błonnik. Nie tylko urozmaicą danie, ale i wzbogacą o nowe smaki.

Po jakie egzotyczne owoce sięgnąć?


Jednym z bardziej cenionych owoców jest awokado. Owoc ten zawiera dużą ilość zdrowych tłuszczów. Zamiast smarować pieczywo masłem, posmaruj awokado. Owoc zawiera dobroczynnie działający na serce, obniżający poziom cholesterolu, zapobiegający nowotworom, kwas oleinowy. Owoc zawiera także witaminy z grupy B, witaminy A, C oraz E. Poza tym jest bogaty w potas, kwas foliowy oraz luteinę. Awokado to dawka zdrowia, dlatego warto je dodawać np. do sałatek. Kolejnym źródłem cennych witamin jest mango. Owoc, który przez wielu uważany jest za najsmaczniejszy na świecie. Dojrzałe mango zaliczane jest do owoców o najwyższej zawartości witaminy A, która służy naszym oczom, wpływa również na wygląd skóry! Mango zawiera również witaminy C, PP oraz witaminy z grupy B. Świetnie nadaje się do robienia koktajli, a także sosów. Kolejny polecany owoc, który doceniony został już przez starożytnych, to melon. Jego również nie powinno zabraknąć w diecie, szczególnie osób, które zmagają się z miażdżycą i nadciśnieniem. Melon dobroczynnie wpływa na odchudzanie. Zawiera aminokwas, cytrulinę, która uczestniczy w produkcji hormonu wzrostu, który wpływa na odchudzanie. Melon, w zależności od odmiany, można wykorzystać na różne sposoby w kuchni, m. in. jako dodatek do sałatek, ale też mięs.

Gdzie kupować owoce egzotyczne?

Z pewnością owoce kupujesz w swoich ulubionych sklepikach, bądź na targach, nie zawsze jednak dostępne są tam egzotyczne owoce. Zanim owoc z dalekiego kraju trafi na nasz rynek, musi przejść długą drogę. Zazwyczaj owoce egzotyczne zbierane są, gdy nie są jeszcze w pełni dojrzałe, co jest konieczne, by zniosły długi transport, więc ich smak będzie nieco inny, niż gdy spróbujesz ich w kraju pochodzenia. Nie tracą wiele na wartościach odżywczych, dlatego warto po nie sięgać, mimo dalekiej drogi. Świeże owoce egzotyczne znajdziesz przede wszystkim w dużych hurtowniach, typu Makro. Wówczas masz pewność, że pochodzą ze sprawdzonych upraw, a tym samym masz gwarancję smaku i wartości odżywczych. Z takich miejsc owoce egzotyczne szybko znikają, a to oznacza, że są świeże, dostarczane na bieżąco.

Nie tylko finezyjny smak powinien nas skusić do sięgnięcia po odrobinę egzotyki w kuchni, ale przede wszystkim cenne wartości odżywcze!

W. Press, 15-12-2015, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe