Biznes lubi wino.
Strona główna » Poczekalnia » Kuchnia » Biznes lubi wino.

Biznes lubi wino.

INFORMATOR. Rozmaitości

NC

zdrowemiasto.pl | dodane 18-11-2014

Fot. winezja.pl
 
Sztuka prowadzenia interesów w dużej mierze oparta jest na kodeksie dobrych praktyk, w których istotne znaczenie ma budowanie trwałych relacji. Oznacza to także zwyczaj okazjonalnego wręczania podarunków. Profesjonaliści wiedzą, że wino należy do najbardziej stosownych i eleganckich prezentów na każdą okazję, zwłaszcza na delikatnym podłożu biznesowym. Czym warto się wówczas kierować, jeśli chcemy wybrać właściwe wino na prezent?

Zasada numer jeden to wysoka jakość. Tańsze, domowe wina lepiej sprawdzą się jako kompan kameralnego posiłku w nieformalnym gronie. Prezent, który wręczamy jest wizytówką nie tylko naszą, ale i firmy, jaką reprezentujemy. Warto się postarać, by nasz dobór wina był świadectwem dobrego gustu i szacunku okazywanego obdarowywanemu.

Pewność dobrego wyboru daje zwykle „apelacja kontrolowanego pochodzenia” czyli system klasyfikacji win, który w zależności od kraju ich pochodzenia przyjmuje postać skrótów: we Francji AOC, we Włoszech DOC lub DOCG, w Hiszpanii DO. To bezpieczny wybór, jeśli szukamy solidnego wina na dobrym poziomie. Jeśli potrzebujemy wina o wyższej randze, np. dla szefa lub grupy najbardziej prestiżowych partnerów biznesowych, warto też uwzględnić system „Cru”. Jest to oznaczenie najwyżej ocenionych i najlepszych win z Bordeaux. Znaczek Premier Cru lub Grand Cru to gwarancja prezentu światowej klasy.

wino.jpg

Poza hierarchią zawodową, przy dobieraniu prezentu warto też zwrócić uwagę na to, czy ofiarowujemy prezent firmowy mężczyźnie czy kobiecie. To popularne i trafne spostrzeżenie, że mężczyźni bardziej cenią intensywne i bogate w taniny czerwone wina, podczas gdy kobiety wolą lżejsze, kwiatowo-owocowe białe wina. Oczywiście dobrze też jest pamiętać o drobiazgach – zorientować się wcześniej, czy nasz szef lub partner biznesowy nie jest abstynentem albo czy po prostu nie jest dopiero początkującym smakoszem. W tym drugim przypadku, najlepiej sprawdzą się wina z Nowego Świata, które stanowi doskonałą podstawę do rozwijania palety.

Jeśli nie mamy pewności czy nasz wybór będzie optymalny, zawsze możemy skorzystać z pomocy specjalistycznego narzędzia do szybkiego znalezienia idealnego wina. Oprócz obrazowego opisu smaku, narzędzie dopasowania wina generuje listę win ze szczegółowymi ocenami i opiniami ekspertów i użytkowników.

Liczy się wnętrze, ale dobry podarunek wymaga odpowiedniej oprawy. Elegancka drewniana skrzynka lub efektownie wykonana, ozdobna torebka to ukoronowanie prezentu, który przyczyni się do wzmocnienia wizerunku firmy i utrwalenia relacji biznesowych.

Materiał przygotowany przez eksperta wiodące sklepu internetowego z winem Winezja.pl

NC, 18-11-2014, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe