Zastosowanie pieluchomajtek
Strona główna » Poczekalnia » Senior » Zastosowanie pieluchomajtek

Zastosowanie pieluchomajtek

POCZEKALNIA. Senior

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 26-10-2017

Fot. zdrowemiasto.pl
 
Pieluchomajtki to produkt, który znajduje zastosowanie przy problemach z nietrzymaniem moczu i z wypróżnianiem się. Decyduje się na nie coraz więcej dorosłych osób. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można obecnie nabyć wyroby nie tylko o wysokim poziomie chłonności, ale również z wieloma udogodnieniami, które zwiększają komfort ich zakładania, noszenia i zdejmowania.

Pieluchomajtki przy urazach


Niektóre urazy związane z wypadkami mogą powodować trudności w poruszaniu się, szczególnie jeśli dotyczą one kręgosłupa, miednicy i kończyn dolnych. Zdarza się, że normalne wypróżnianie się w ubikacji jest niemożliwe, ze względu na ograniczenia fizyczne. Oprócz tego zbyt gwałtowne ruchy mogą pogłębić uraz. W niektórych przypadkach zalecane jest wręcz bezwzględny wypoczynek w łóżku. U takich osób można zastosować cewnik, ale zdecydowanie bardziej wygodne rozwiązanie będą stanowić pieluchomajtki. Dzięki możliwości łatwego zdejmowania i zakładania (nie trzeba ich zakładać przez nogi), ich stosowanie nie stanowi problemu, bez względu na rodzaj urazu.

Pieluchomajtki przy nietrzymaniu moczu


Nietrzymanie moczu to problem, który może dotknąć każdą osobę, bez względu na wiek. Często jego powodem jest nieprawidłowa dieta, stosowanie określonych leków, infekcje dróg moczowych lub też ciąża. Bez względu na przyczynę nietrzymania moczu warto zdecydować się na pieluchomajtki. Dzięki nim uniknie się zabrudzenia bielizny i ubrań, co jest szczególnie przykre dla osób aktywnych, które dużo czasu spędzają w towarzystwie. Majtki pieluchowe są produkowane z takich materiałów, że są praktycznie niewidoczne pod ubraniem. Można je zatem nosić zamiast klasycznej bielizny bez ryzyka, że inne osoby to zauważą.

str_si.jpg
Fot. Fotolia

Majtki pieluchowe u osób starszych

Osoby w starszym wieku ze względu na szereg chorób i dolegliwości często mają problem z wypróżnianiem się. Zniedołężnienie ruchowe w ostatnich latach życia bywa tak duże, że mają one problem nie tylko z samodzielnym siadaniem na ubikacji i wstawaniem z niej, ale również z dojściem do pomieszczenia, w którym mogą się wypróżnić. Majtki pieluchowe pozwalają na uniknięcie tego problemu. Co więcej, niektóre modele pieluchomajtek TENA posiadają znacznik wilgotności zmieniający kolor pod wpływem wilgoci (czyli po wypróżnieniu się). Gdy ze starszą osobą jest utrudniony kontakt (co zdarza się np. po wylewie lub przy chorobie Alzheimera), pozwala on na wymianę majtek pieluchowych wtedy, gdy będzie taka potrzeba.

Pieluchomajtki to produkt, dzięki któremu można pożegnać się z problemami związanymi z wypróżnianiem się. Unikalna technologia ich produkcji zapewnia komfort i bezpieczeństwo w każdej sytuacji, bez względu na to, czy osoba, która będzie je stosowała, spędza swój czas w domu lub w szpitalu, czy też jest na co dzień aktywna i chce uniknąć kłopotów w trakcie wykonywania codziennych obowiązków.

W.Press, 26-10-2017, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe