Jesteś opiekunem medycznym? Sprawdź jak rozszerzyć swoje kwalifikacje, aby być bardziej konkurencyjnym na rynku pracy!
Strona główna » Poczekalnia » Senior » Jesteś opiekunem medycznym? Sprawdź jak rozszerzyć…

Jesteś opiekunem medycznym? Sprawdź jak rozszerzyć swoje kwalifikacje, aby być bardziej konkurencyjnym na rynku pracy!

POCZEKALNIA. Senior

BRC

zdrowemiasto.pl | dodane 19-06-2019


 
Jesteś opiekunem medycznym? Sprawdź jak rozszerzyć swoje kwalifikacje, aby być bardziej konkurencyjnym na rynku pracy!

Opiekun medyczny to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów, a zapotrzebowanie na tego typu usługi będzie tylko rosło. Powód jest prosty – społeczeństwo w Polsce, ale również w całej Europie, starzeje się i coraz więcej seniorów będzie potrzebowało profesjonalnej pomocy na jesień życia. Nie oznacza to jednak, że opiekun medyczny nie powinien się rozwijać. Wręcz przeciwnie – im bardziej rozszerzy swoje kwalifikacje, tym bardziej konkurencyjny będzie na rynku pracy. Jak może rozszerzyć swoje kwalifikacje opiekun medyczny? Oto kilka możliwych dróg.

Jak rozszerzać kwalifikacje jako opiekun medyczny?

Na początek kilka porad ogólnych. Opiekun medyczny (z ofertą edukacji w tym kierunku można zapoznać się pod tym linkiem: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne/opiekun-medyczny) powinien zdecydowanie pójść w kierunku wyższej specjalizacji związanej z podstawową opieką i prostymi procedurami medycznymi. Dzięki temu będzie mógł szukać pracy w bardziej wyspecjalizowanych placówkach, które – rzecz jasna – oferują większe wyzwania zawodowe, ale również wyższe zarobki. Jeśli natomiast opiekun medyczny oferuje swoje usługi prywatne, będzie mógł zajmować się podopiecznymi, którzy wymagają szczególnej opieki – osoby te lub ich rodziny chętniej zatrudnią jedną osobę o większej liczbie specjalizacji, niż dwóch osobnych fachowców, bo jest to wygodniejsze i najczęściej również tańsze. Taki opiekun medyczny z całą pewnością będzie też w stanie spojrzeć na podopiecznego w sposób holistyczny.

opiekunmedyczny.jpg

Opiekun medyczny i konsultant do spraw dietetyki

Bardzo ciekawym i atrakcyjnym na rynku pracy połączeniem jest opiekun medyczny i konsultant do spraw dietetyki (kompetencje w tej dziedzinie można zdobyć w ramach jednorocznego kursu: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/konsultant-ds--dietetyki). Dieta ma niezwykle ważny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Opiekun medyczny i konsultant do spraw dietetyki będzie mógł opiekować się podopiecznym, a także komponować jego dietę, a nawet czuwać nad przygotowaniem posiłków. Dietę można dostosować do różnych potrzeb – może być odchudzająca, lekkostrawna czy dostosowana indywidualnie do pacjenta. Konsultant do spraw dietetyki ma również wiedzę na temat funkcjonowania układu pokarmowego czy suplementacji, więc z całą pewnością będzie mógł kompleksowo zadbać o zdrowe odżywianie osób, którymi zajmuje się jako opiekun medyczny.

Opiekun medyczny i podolog

Dziedziną, która również może być odpowiedzią na pytanie, jak rozszerzyć swoje kwalifikacje jako opiekun medyczny, jest podologia (szczegółowe informacje o tej dziedzinie i informacje na temat szkolenia w jej zakresie dostępne są pod tym linkiem: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/podologia). To dziedzina medycyny, która zajmuje się stopami – ich zdrowiem, ale również estetyką. W krajach Europy Zachodniej podologia jest już dobrze rozwiniętą profesją. W Polsce wciąż jest ona na wczesnym etapie rozwoju, a dzięki temu, jeśli opiekun medyczny zdecyduje się na rozszerzenie kwalifikacji w tym kierunku, będzie jednym z nielicznych specjalistów na rynku. Podolog swoim podopiecznym może zaoferować takie zabiegi pielęgnacyjne, jak masaż stóp, usuwanie zrogowaciałej lub spękanej skóry, czy troska o paznokcie. To czynności, które mogą być szczególnie kojące dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, niepełnosprawnych, czy seniorów.

Opiekun medyczny z kursem terapii zajęciowej

Opiekunowie medyczny, którzy chcą lub zajmują się osobami niepełnosprawnymi, mogą rozszerzyć swoje kompetencje o kurs terapii zajęciowej (szczegóły takiego kursu i możliwości, które daje, można znaleźć pod tym linkiem: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy/kurs-----terapia-zajeciowa). Dzięki temu zaoferują swoim podopiecznym nie tylko opiekę, ale również szansę na rozwój i poprawę komfortu życia. Opiekun medyczny po kursie terapii zajęciowej może szukać pracy w instytucjach publicznych jak domy opieki, świetlice środowiskowe, czy ośrodki rehabilitacji. Tacy specjaliści będą jednak poszukiwani również na rynku prywatnych usług medycznych – czy to przez kliniki, czy jako osoby świadczące swoje usługi indywidualnie.

Artykuł sponsorowany

BRC, 19-06-2019, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe