Proszek, pasta czy tabletki do czyszczenia protez?
Strona główna » Poczekalnia » Senior » Proszek, pasta czy tabletki do czyszczenia protez?

Proszek, pasta czy tabletki do czyszczenia protez?

POCZEKALNIA. Senior

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 16-03-2018


 
Szeroki, biały i zdrowy uśmiech to marzenie prawdopodobnie każdego z nas. Niestety braki w uzębieniu wpływają negatywnie, zarówno na wygląd uśmiechu, jak i na samopoczucie. Z pomocą uzupełnienia ubytków przychodzą protezy zębowe.

Stomatologia rozwija się w błyskawicznym tempie, a protezy, które są obecnie produkowane, do złudzenia przypominają naturalne zęby. Komfort ich użytkowania również wzrasta sukcesywnie. Protezy wykonane z najlepszych kompozytów posłużą na długie lata, jeśli należycie będziemy się z nimi obchodzili.

Konsekwencje złej higieny protez ruchomych
 
Osoby, które noszą protezy zębowe, muszą pamiętać jednak, że higiena jamy ustnej wymaga u nich szczególnej troski. Niestety zła pielęgnacja prowadzi do zaniedbań i w rezultacie osadzania się płytki nazębnej, przebarwień, nieświeżego oddechu, chorób przyzębia, a nawet utraty pozostałych zębów.

Za tym idą często nieodwracalne konsekwencje, zagrażające zdrowiu. Żeby wykluczyć ryzyko wystąpienia groźnych powikłań wynikających z nieprawidłowej pielęgnacji jamy ustnej, trzeba systematycznie oczyszczać aparat protetyczny, podobnie jak zęby naturalne. Musi to wejść w nawyk.

protefix_proszekpastaczy.jpg

Co do czyszczenia protez zębowych?
 
Producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom osób noszących protezy, proponując specjalistyczne i bezpieczne produkty do ich czyszczenia – są to między innymi pasty, proszki i tabletki czyszczące. Szeroki wybór preparatów znajdziemy na stronie: protefix.pl/wiedza-i-porady/czyszczenie-protezy-zebowej/.

Jak czyścić protezy zębowe?
 
Przy porannej toalecie sprawdzi się delikatna pasta czyszcząca, która nie porysuje powierzchni, szybko oczyści i odświeży protezę. Protezę należy wyjąć z ust, wypłukać pod kranem, nałożyć pasek pasty czyszczącej na szczoteczkę i szorować, aż zostaną usunięte resztki i pozostałości pokarmu. Kolejna czynność to staranne wypłukanie protezy.

Do higieny protez zębowych zostały specjalnie stworzone, miękkie szczoteczki, którymi bez obaw wyczyścimy aparat protetyczny. Wieczorem dobrym wyborem będą tabletki do namaczania protezy, które usuną wszelkie odbarwienia, np. po: kawie, herbacie, czerwonym winie.
  • Taką tabletkę trzeba rozpuścić w szklance z letnią wodą i zanurzyć w niej na 10 minut uprzednio wyczyszczoną specjalną szczoteczką protezę.
  • Potem wyciągnąć ją i dobrze wypłukać pod wodą.
  • Mikstura ma działanie dezynfekujące.

Uzupełnieniem kompleksowej higieny będzie proszek samoczyszczący, który gwarantuje dogłębne oczyszczenie protezy z resztek jedzenia, np. twardych orzechów, czy innych ciężkich do wypłukania drobin. Do szklanki trzeba wlać gorącą wodę, wsypać 1/2 łyżki proszku, zamieszać i zanurzyć protezę na 3 minuty. Wyjąć i opłukać. Wszystkie produkty są w pełni bezpieczne.


Jak podtrzymać efekt?
 
Czyste i zadbane szkliwo to gwarancja dobrego samopoczucia i zdrowia. Żeby tak było, należy pamiętać o codziennej higienicznej rutynie. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie wszystkich produktów z jednej linii od danego producenta. Dzięki temu będziemy się cieszyć długo pięknym, szerokim uśmiechem.

Warto też wspomnieć, że nie należy samodzielnie naprawiać i czyścić protezy ostrymi narzędziami. Jeżeli pojawi się pęknięcie, zarysowanie lub inny ubytek, wszelkie uszkodzenia powinien obejrzeć protetyk. Jest to osoba, która zajmuje się profesjonalnie m.in. protezami.

Technik dentystyczny wytwarza je i naprawia, a jeśli powstaje konieczność ponownego dopasowania, zmienia je w zależności od potrzeb. Ściśle współpracuje ze stomatologiem i zwykle nie ma bezpośredniego kontaktu z pacjentem, dlatego nie spotkamy go w gabinecie. Należy jednak wiedzieć, że istnieje i pomaga w przypadku problemów z protezami.

W.Press, 16-03-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe