Żywienie ma znaczenie - wybierz Fresubin Energy Drink!
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Żywienie ma znaczenie - wybierz Fresubin Energy Dr…

Żywienie ma znaczenie - wybierz Fresubin Energy Drink!

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 01-06-2017

Fot. pixabay
 
Przygotowujesz się do operacji? A może bliska Ci osoba niedawno przeszła zabieg operacyjny? Jeśli odpowiedź na któreś z pytań jest twierdząca, powinieneś dowiedzieć się więcej o Fresubin Energy Drink.

Dieta dla osób w okresie okołooperacyjnym
 
Każdy zabieg operacyjny to wyzwanie dla organizmu. Dlatego też tak ważne jest, aby się do tego odpowiednio przygotować! Podstawową kwestią jest odżywianie. Niewłaściwe podejście do tego tematu to ryzyko wystąpienia niedożywienia lub groźnych powikłań pooperacyjnych - a to wydłuża okres rekonwalescencji!

Dieta osoby w okresie okołooperacyjnym powinna być oparta na zasadach zdrowego odżywiania. Ponadto w czasie tuż przed oraz tuż po zabiegu operacyjnym organizm człowieka ma specyficzne potrzeby; powinniśmy mu wtedy dostarczać więcej niż zazwyczaj takich wartości jak energia, wysokiej jakości białko oraz kwasy tłuszczowe jednonienasycone MUFA.

fresubinenergydrinktruskawka2.jpg

Dodatkowo dieta w tym okresie musi być bardzo dobrze tolerowana przez przewód pokarmowy. Dlatego zaleca się gotowanie tradycyjne oraz gotowanie na parze, a potrawy najlepiej gdy podawane są w formie rozdrobnionej, o konsystencji papki.

Kwestia właściwej diety jest szczególnie ważna dla osób w podeszłym wieku oraz zmagających się z chorobami, które silnie wyniszczają organizm, np. nowotworami.

Fresubin Energy Drink - wsparcie w żywieniu przed i po operacji
 
W czasie okołooperacyjnym powinno wykluczyć się z diety produkty smażone w głębokim tłuszczu, surowe warzywa i owoce, słodycze, tłuste sery i mięsa, pieczywo pełnoziarniste, napoje gazowane, ostre przyprawy. Zamiast tego w codziennym jadłospisie powinny znaleźć się takie produkty jak pieczywo pszenne, biszkopty, ryże i makarony, gotowane i rozdrobnione chude mięso drobiowe i ryby, gotowane warzywa, pieczone owoce.

Dietę taką warto wzbogacić o specjalne preparaty dietetyczne, takie jak Fresubin Drink. Jest to wysokoenergetyczny i bogatobiałkowy napój, przeznaczony do żywienia drogą doustną. W razie potrzeby (problemy z przełykaniem, brak łaknienia) preparat może być stosowany jako kompleksowa dieta dla osób w okresie okołooperacyjnym.

Fresubin Energy Drink w jednej porcji (200 ml) dostarcza aż 300 kcal. Ponadto już trzy opakowania produktu pokrywają przeciętne zapotrzebowanie osoby dorosłej na witaminy i składniki mineralne. Swoją dietę skonsultuj z dietetykiem lub lekarzem.

W.Press, 01-06-2017, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe