Zdrowe bieganie? Tylko z odpowiednimi butami!
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Zdrowe bieganie? Tylko z odpowiednimi butami!

Zdrowe bieganie? Tylko z odpowiednimi butami!

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 05-01-2018


 
Ostatnimi czasy można zaobserwować prawdziwy „boom” na zdrowy i aktywny tryb życia. Coraz więcej ludzi decyduje się żyć bardziej świadomie i co za tym idzie – decydują się oni na wprowadzenie zbilansowanej diety oraz regularne uprawianie sportów. Jednym z nich jest bieganie. Jednak, aby sport ten przynosił wyłącznie same korzyści dla naszego zdrowia, warto już zawczasu zaopatrzyć się w odpowiednie buty do biegania.

Buty do biegania to bez wątpienia najbardziej podstawowy element wyposażenia każdego biegacza. Prawidłowo dobrane powinny gwarantować nie tylko komfort użytkowania, ale również właściwe prowadzanie stopy oraz bezpieczeństwo dla całej kończyny. Zarówno męskie, jak i damskie buty sportowe muszą być przede wszystkim wygodne, tak by zdobywanie kolejnych kilometrów nie wiązało się z bólem oraz nieprzyjemnymi obtarciami.

Leśna ścieżka czy twarda nawierzchnia?

Jednak przed zakupem sportowych butów, które mają towarzyszyć nam podczas biegania, warto odpowiedzieć sobie na jedno z najważniejszych pytań: na jakim rodzaju powierzchni mamy zamiar biegać? Czy będzie to chodnik, będący twardą nawierzchnią, czy też leśne ścieżki? To właśnie między innymi na tej informacji powinien opierać się zakup damskich butów sportowych.

68992_1a.jpg
Fot. merg.pl

Dobierz odpowiedni model obuwia

Dobrym rozwiązaniem będzie wybór butów posiadających amortyzację przystosowaną do wybranej nawierzchni. Buty do biegania po twardym podłożu będą charakteryzować się grubszą podeszwą, na której znajdują się elementy żelowe, których celem jest właśnie amortyzacja. I tak, decydując się na bieganie po miękkiej nawierzchni należy zaopatrzyć się w buty lekkie oraz elastyczne. Natomiast w przypadku powierzchni twardej niezbędne mogą okazać się buty z amortyzatorami, które cechować się będą bardzo dobrą przyczepnością do podłoża.

69016_1a.jpg
Fot. merg.pl

Zakup sportowych butów? Nie zostawiaj tego przypadkowi!

Warto pamiętać, że buty sportowe, w których będziemy biegać, są jednym z najważniejszych elementów wchodzących w skład wyposażenia każdego biegacza. Dlatego też ich zakup nie powinien być dziełem przypadku. Źle dobrane obuwie z całą pewnością negatywnie odbije się na naszym zdrowiu, powodując obtarcia oraz pęcherze. Wybieraj więc buty dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb, tak, by móc cieszyć się przyjemnością z uprawiania tego pięknego sportu.

W.Press, 05-01-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe