Winda schodowa na szynie prostej lub szynie krzywoliniowej
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Winda schodowa na szynie prostej lub szynie krzywo…

Winda schodowa na szynie prostej lub szynie krzywoliniowej

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 20-03-2017

Fot. pokonaj-bariery.pl
 
Najlepszym sposobem na zapewnienie osobom niepełnosprawnym lub starszym możliwości bezpiecznego przemieszczania się po schodach są specjalne windy zwane też krzesłami schodowymi lub wózkami schodowymi. Winda schodowa to wózek z wygodnym siedziskiem, oparciem i podłokietnikami, wyposażony w pasy bezpieczeństwa oraz konsole sterowania, który porusza się po przymocowanej do ścian szynie. W zależności od kształtu schodów windy schodowe wyposażane w szynę prostą lub szynę krzywoliniową.

Krzesła na szynie prostej

Krzesła schodowe na szynie prostej mogą być montowane po obu stronach schodów prostych. Minimalna wymagana szerokość schodów wynosi 60 cm. Standardowa długość szyny wynosi 4 metry. W przypadku schodów krótkich skracamy szynę lub zamawiany i łączymy kilka szyny, jeśli schody są dłuższe. Dostępne na rynku krzesła oferują duże możliwości w tym względzie (więcej na http://pokonaj-bariery.pl).

Krzesła schodowe na szynie prostej można instalować przy schodach o optymalnym nachyleniu wynoszącym od 25 do 55 stopni. Istnieją jednak producenci oferujący konstrukcje wind schodowych umożliwiające ich montaż przy kącie nawet do 75 stopni. Krzesła na szynie prostej najczęściej posiadają udźwig do 130 kg. Transport z prędkością 5 m/sek. zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo pasażerowi.

W ciągach komunikacyjnych, które nie dysponują odpowiednią ilością wolnej przestrzeni, ciekawym rozwiązaniem są szyny z tzw. składaną końcówką szyny. Gdy urządzenie nie jest używane szyna znajduje się w pozycji złożonej, a rozkłada się automatycznie dopiero w momencie poruszania się wózka.

Windy krzesłowe z szyną prostą sprawdzają się tylko w przypadku schodów prostych.

krzesloschodowe.jpg

Krzesła na szynie krzywoliniowej

W ciągach komunikacji między piętrami, w których wykorzystano schody kręte, zastosowanie szyny krzywoliniowej jest rozwiązaniem optymalnym. Szyna w tym przypadku dedykowana jest dla konkretnych schodów w konkretnym budynku. Zakup windy z szyną krzywoliniową poprzedzony musi być dokładnymi pomiarami klatki schodowej, które może wykonać tylko osoba doświadczona lub przedstawiciel producenta. Konstrukcja dopasowywana jest do profilu schodów i musi po wykonaniu idealnie pasować.

Krzesła wykorzystujące szynę krzywoliniową dają bardzo duże możliwości, można je zainstalować praktycznie w każdym miejscu, które będzie miało odpowiednią szerokość. W porównaniu z urządzeniami z szyną prostą mają znacznie większy zasięg, wynoszący nawet kilka pięter.

Windy krzesłowe doskonale sprawdzają się w budynkach wielorodzinnych, w szkołach, urzędach lub dowolnych miejscach publicznych i prywatnych, w których zależy nam na usprawnieniu transportu między piętrami osób niepełnosprawnych bądź starszych.

Więcej informacji na stronie http://pokonaj-bariery.pl/krzeslo-schodowe

W.Press, 20-03-2017, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe