Usuwanie zaćmy i okres rekonwalescencji po zabiegu
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Usuwanie zaćmy i okres rekonwalescencji po zabiegu…

Usuwanie zaćmy i okres rekonwalescencji po zabiegu

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 21-12-2017


 
Dane Światowej Organizacji Zdrowia WHO są zatrważające – zaćma jest obecnie najpowszechniejszą przyczyną utraty wzroku, a cierpi na nią ponad 20 milionów osób po 60. roku życia. Choć wszystkie przyczyny jej powstawania nie są jeszcze znane, poziom rozwoju medycyny pozwala dziś na szybkie i właściwie bezbolesne usunięcie problemu mętnienia soczewki wewnątrzgałkowej.

Dzięki zabiegowi zastąpienia zmętniałej soczewki nową, sztuczną soczewką dopasowaną do potrzeb pacjenta chorzy mają szansę powrotu do wysokiej sprawności wzroku. O tym jak najlepiej przygotować się do operacji i błyskawicznie powrócić do formy doskonale wiedzą specjaliści OneDayClinic – jednej z niewątpliwie lepszych klinik wzroku w Polsce.

Zabieg usunięcia zaćmy – szybko i bezboleśnie
 
Operacja usunięcia zaćmy, czyli zmętnienia części lub całości soczewki wewnątrzgałkowej, polega na zamienieniu chorej soczewki na nową, sztuczną soczewkę. W Polsce na zabieg taki czeka się około 3 lat, a pacjent nie ma możliwości wyboru droższej, lepszej soczewki. Zabiegi te nie są dla pacjenta najkorzystniejszą opcją. Naprzeciw oczekiwaniom chorych wychodzi więc prywatna klinika OneDayClinic, która leczenie przeprowadza w swojej specjalistycznej placówce w czeskiej Ostrawie. Cała procedura usunięcia zaćmy trwa tam jeden dzień, a sam zabieg to zaledwie 15 – 30 minut. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym poprzez minimalne (2,2 mm) nacięcie gałki ocznej – dzięki temu proces gojenia i powrotu do sprawności jest bardzo krótki.

Na zabieg nie trzeba czekać długo, a dzięki zapewnionym przez klinikę transportowi i noclegowi w dobrej klasy hotelu pacjent ma czas na konieczną rekonwalescencję, badanie kontrolne w 24 godziny po zabiegu i ewentualną pomoc w klinice lub specjalistycznej placówce w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości. Do momentu całkowitego odzyskania formy pacjent może w każdej chwili zwrócić się do OneDayClinic i zapytać o niepokojące go objawy związane z leczonym okiem. Dzięki tzw. dyrektywie transgranicznej za leczenie na terenie Unii Europejskiej poza krajem zamieszkania uzyskujemy refundację kosztów przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jedyne koszty, jakie ponosi pacjent to ewentualna dopłata do wartości droższej soczewki oraz koszty transportu, noclegu i tłumaczenia dokumentacji. Większość kosztów pokrywa więc Narodowy Fundusz Zdrowia.

onedayclinic_1.jpg

Po zabiegu zaćmy
 
OneDayClinic oferuje swoim pacjentom zakwaterowanie w hotelu oraz śniadanie dzień po zabiegu, dzięki czemu nie muszą oni odczuwać stresu związanego z przebywaniem w szpitalu. W przypadku jakiejkolwiek operacji na oku jest to niezwykle istotna kwestia. Pacjent po zabiegu nie może się bowiem zbytnio przemęczać.

W dzień po zabiegu pacjent przechodzi badanie kontrolne, podczas którego sprawdzany jest faktyczny rezultat operacji. Pacjent dostaje również specjalne krople do oczu i zalecenia do ich stosowana oraz ochronne okulary przeciwsłoneczne, które należy nosić przez co najmniej kilka dni. Pacjent jest zobowiązany do stawienia się na drugą wizytę kontrolną u swojego okulisty w Polsce w przeciągu dwóch tygodni po zabiegu.
O czym pamiętać w okresie rekonwalescencji Pierwszy miesiąc po operacji jest czasem wymagającym od pacjenta niezwykłej ostrożności. W okresie tym nie należy spożywać alkoholu, korzystać z basenu i sauny ani narażać się na kontakt z substancjami pylącymi. Przez pierwsze dwa tygodnie nie należy podejmować ciężkich prac, a w późniejszym okresie unikać większej aktywności fizycznej i nadmiernego schylania się aż do całkowitego zagojenia się oka. Przestrzeganie powyższych zasad jest niezbędne do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.

Warto również pamiętać, iż okres pooperacyjny to szereg zaleceń lekarskich związanych z odpowiednią pielęgnacją oka. Otrzymane podczas wizyty kontrolnej krople należy aplikować 5 razy dziennie aż do całkowitego skończenia butelki. Co więcej, po zabiegu konieczne będzie stosowanie okularów korekcyjnych jeśli pacjent używał ich przed zabiegiem. Wykonanie nowych okularów nie powinno jednak nastąpić wcześniej, niż dwa miesiące od zabiegu. Wszystko to po to, by oko odzyskało naturalną sprawność i miało czas na adaptację.

Powrót do zdrowia po operacji usunięcia zaćmy jest szybki, jednak przez pierwsze kilka dni widzenie może być lekko zaburzone – dopóki jednak nie występuje silny ból lub inne niepokojące objawy, nie należy się niczego obawiać.

Dzięki specjalistom OneDayClinic pacjent może mieć pewność, że jego sprawa zostanie rozpatrzona indywidualnie, a uzyskany dzięki zabiegowi efekt będzie najlepszym z możliwych. Każdy człowiek powinien móc bez przeszkód obserwować świat – dzięki nowoczesnej medycynie jest to nie tylko prawdopodobne, ale i osiągalne.

Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dotyczącym rekonwalescencji po operacji zaćmy dostępnym na stronie OneDayClinic.

W.Press, 21-12-2017, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
kardiolog Bydgoszcz
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe