Sposoby na walkę z zakwaszeniem organizmu
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Sposoby na walkę z zakwaszeniem organizmu

Sposoby na walkę z zakwaszeniem organizmu

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 07-07-2017

Fot. NCI
 
Zakwaszenie jest coraz częściej występującym zaburzeniem równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Przyczyną jego występowania jest zła dieta i nieodpowiedni tryb życia. Brak równowagi kwasowej w organizmie powoduje pogorszenie się naszego samopoczucia i zdrowia.

Chroniczne zmęczenie, rozdrażnienie, problemy z utrzymaniem odpowiedniej wagi, bóle głowy i stawów, wzdęcia, wypadające włosy, łamliwe paznokcie i problemy ze skórą to tylko niektóre dolegliwości, jakie mogą towarzyszyć zakwaszeniu organizmu. Jak widać, skutki zakwaszenia są niezwykle rozległe i wpływają bardzo negatywnie na stan naszego zdrowia i samopoczucia.

Przyczyny zakwaszenia organizmu
 
W większości przypadków brak równowagi kwasowej w organizmie wynika ze źle zbilansowanej diety. Niestety, zbyt szybki tryb życia powoduje wykształcenie złych nawyków żywieniowych. Spożywając duże ilości produktów wysoko przetworzonych, a także produktów o silnie kwaśnym odczynie, takich jak nabiał, mięso i produkty mleczne, narażamy nasz organizm na deregulację kwasowo- zasadową.

shutterstock_578012854.jpg

Zdrowa dieta powinna w 80 procentach składać się z warzyw i owoców, które charakteryzują się odczynem zasadowym. Czasami jednak nie jesteśmy w stanie przygotowywać regularnych posiłków, które są w pełni zdrowe i zbilansowane. W takim przypadku możemy wesprzeć nasz organizm odpowiednią suplementacją, która wyreguluje kwasowo-zasadowe odczyny naszego organizmu.

Walka z zakwaszaniem – wspomaganie metabolizmu
 
Z biologicznego punktu widzenia zakwaszenie przyczynia się do przeciążenia organizmu, który musi poświęcić o wiele więcej energii do usunięcia szkodliwych związków o kwasowym odczynie.

W celu zwiększenia możliwości metabolizmu warto wesprzeć się codzienną suplementacją preparatów takich jak Eliminacid, które w swoim składzie zawierają m. in. wyciąg z kwiatu róży, zielonej herbaty i korzenia mniszka lekarskiego.

Taka regularne suplementacja pozwoli skutecznie utrzymać równowagę kwasową i przyspieszy funkcje metaboliczne organizmu.

Detoks – tajna broń na zakwaszenie
 
W walce o utrzymanie równowagi kwasowej organizmu pomagają również środki o działaniu detoksykującym. Preparaty takie jak Detox Cholesterol zawierające m. in. wyciągi z pokrzywy, witaminy z grupy B czy chlorellę mogą nie tylko oczyścić organizm z zakwaszających toksyn, ale także wspomóc metabolizm i wyregulować poziom cholesterolu we krwi.

Pamiętajmy jednak o tym, że suplementy są jedynie wsparciem i nie mogą w pełni zastąpić racjonalnego odżywiania się. Dlatego przywiązujmy uwagę do tego kiedy, jak i co spożywamy.

W.Press, 07-07-2017, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe