Siłownia na każdą pogodę
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Siłownia na każdą pogodę

Siłownia na każdą pogodę

POCZEKALNIA. Szepty

W. Press

zdrowemiasto.pl | dodane 13-09-2016

Fot. Photos8.com
 
Trekking, bieganie i jazda na rowerze to doskonałe metody utrzymania dobrej formy. Sporty te mogą wiązać się jednak z pewną niedogodnością – zdarza się, że pogoda uniemożliwi tego typu aktywność. Możesz jednak ten problem ominąć.

Pokonuj kilometry w domu

Chcesz uniezależnić się od pogody? Wystarczy, że znajdziesz u siebie trochę miejsca i zaopatrzysz się w bieżnię, orbitrek lub rower stacjonarny. Tego typu sprzęt pozwala na regularną dbałość o formę zupełnie bez wychodzenia z domu. Ma też ten plus w porównaniu z siłownią lub klubem fitness, że nie uzależniasz się od godzin otwarcia tego typu miejsc.

Który sprzęt wybrać?

Wybór urządzenia treningowego zależeć będzie od Twoich preferencji. Jeśli po prostu lubisz konkretną formę aktywności, sprawa jest prosta – bieżnia będzie dla biegaczy, orbitrek dla miłośników nordic walking, a rowerek dla fanów długich wycieczek na dwóch kółkach.

domowa_silownia_1.jpg

Jeżeli jednak zależy Ci na konkretnych efektach, zastanów się jakie są Twoje priorytety. Rower stacjonarny najlepiej wpłynie na siłę ud. W przypadku bieżni obciążenie rozłoży się bardziej równomiernie na całe nogi – zarówno uda, jak i łydki, a przy okazji będziesz ćwiczyć też prawidłową postawę (której zresztą łatwiej pilnować na bieżni, niż w terenie). Z kolei orbitrek będzie bardziej wszechstronny, gdyż w jego przypadku ćwiczyć będziesz też ręce.

Czym się kierować w trakcie zakupu sprzętu?

Dużym błędem, który popełniają niektóre osoby zainteresowane domowymi treningami, jest postawienie na najtańszy możliwy sprzęt. Pomijając kwestię niezawodności (o którą przecież także warto zadbać!), warto przyglądnąć się funkcjonalności danego modelu urządzenia.

Przykładowo gdy chodzi o rowery stacjonarne, warto sprawdzić ich napęd (magnetyczny będzie w większości przypadków bardziej wskazany od mechanicznego), natomiast w przypadku bieżni można zwrócić uwagę na możliwość ustawienia programów treningowych oraz dostępność sensorów badających tętno.

Spory wybór urządzeń tego typu można znaleźć w sklepach specjalistycznych, w tym na stronie www.prosportowy.pl. Naprawdę warto znaleźć taki model, który pozwoli na bardziej zaawansowane planowanie treningu. Nawet jeśli obecnie chcesz „tylko zacząć ćwiczyć”, z dużym prawdopodobieństwem za jakiś czas będziesz oczekiwać czegoś więcej – warto więc zainwestować z wyprzedzeniem.


W. Press, 13-09-2016, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe