Pierwsze objawy letniej grypy: tych symptomów nie można lekceważyć!
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Pierwsze objawy letniej grypy: tych symptomów nie …

Pierwsze objawy letniej grypy: tych symptomów nie można lekceważyć!

POCZEKALNIA. Szepty

S.Cup

zdrowemiasto.pl | dodane 19-07-2016

Fot. shutterstock
 
Grypa to uciążliwa przypadłość, która może dopaść nas o każdej porze roku. I latem, i zimą, choroba ta może się wiązać z poważnymi komplikacjami, zatem jej szybkie leczenie staje się niezwykle ważną kwestią. Na jakie objawy powinniśmy zwracać uwagę bez względu na to, jaka pogoda panuje za oknem?

Tak objawia się grypa!

Bez względu na to, czy spędzamy wakacje na górskich szlakach, czy też cieszymy się relaksem na plaży, musimy uważać na tak podstępnego wroga, jakim jest grypa, objawy tej choroby są dość charakterystyczne. Na co w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę? Choć letnie przeziębienia i grypy mają łagodniejszy przebieg niż te zimowe, i one sprawiają nam wiele problemów. Typowym objawami letniej grypy są problemy z suchym kaszlem oraz bólem kości i mięśni. Ogólne osłabienie, coraz gorsze samopoczucie oraz uciążliwy katar, który utrudnia nam swobodne oddychanie – oto kolejne przypadłości, które świadczą o rozwijającej się grypie.

Grypa latem? Jak to możliwe?

Takie choroby jak grypa i przeziębienie są powszechnie kojarzone z okresem jesienno-zimowym. To w tym czasie większość z nas unika większych skupisk ludzi, zwraca większą uwagę na swe odzienie oraz na dietę, w której pojawia się więcej witamin mających wspierać naturalną odporność organizmu. Latem o tych podstawowych zasadach profilaktyki zapominamy, ignorujemy też pierwsze niepokojące objawy choroby. Dlaczego? Bo jesteśmy przekonani, że latem przeziębienie nam nie grozi! A przecież zagrożeń czyha na nas sporo. Przeciągi w komunikacji miejskiej, nadmierne zamiłowanie do klimatyzacji, wiatr owiewający nasze przepocone plecy czy nadmiar lodów i chłodzących soków – oto główne przyczyny letnich przeziębień i problemów z grypą. Musimy też pamiętać o tym, że na zatłoczonych plażach, w hotelowych barach oraz w innych miejscach, w których spotyka się wielu turystów, jesteśmy narażeni na kontakt z wirusami – głównymi sprawcami naszych problemów z letnim przeziębieniem oraz grypą.

2_Objawy_letniej_grypy.jpg
Fot. shutterstock

Co warto spakować do wakacyjnej apteczki?

Leczenie grypy latem nie różni się zbytnio od tych terapii, z których korzystamy zimą. Co zatem powinno się znaleźć w naszej wakacyjnej apteczce? Bez względu na porę roku ważne staje się zbicie gorączki oraz wzmocnienie układu immunologicznego. W tym mogą pomóc ogólnodostępne leki na przeziębienie i grypę, dla których cennych wsparciem staną się środki pomagające w udrożnieniu nosa. Leki to podstawa, warto jednak dodatkowo sięgać po tradycyjne środki. Sok z malin dodawany do herbaty oraz takie zioła, jak antybakteryjny tymianek czy pomagający w walce z bólem głowy kwiat lipy to nasi kolejny sojusznicy w walce z pierwszymi objawami grypy.

Wakacyjne wyjazdy mają swą specyfikę. Z jednej strony musimy pamiętać o kosmetykach do opalania, z drugiej – o lekach pomagających nam w walce z przeziębieniem i grypą. I jedne, i drugie mogą się okazać niezbędne w trakcie wakacji – nawet w chwili, gdy wygrzewamy się w promieniach słońca.

S.Cup, 19-07-2016, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe