6 argumentów przemawiających za tym, że NanoKnife to rewolucja w walce z nowotworami
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » 6 argumentów przemawiających za tym, że NanoKnife …

6 argumentów przemawiających za tym, że NanoKnife to rewolucja w walce z nowotworami

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 09-03-2017

Fot. NCI
 
NanoKnife, czyli nano-nóż, to jedno z najnowszych odkryć w dziedzinie medycyny. Za sprawą tego innowacyjnego urządzenia możliwe stało się zastosowanie metody nieodwracalnej elektroporacji w leczeniu nowotworów. Pierwsze rezultaty są naprawdę obiecujące. Czy NanoKnife może zrewolucjonizować współczesną onkologię? Oto sześć przemawiających za tym argumentów.

1. Niebywała precyzja
 
NanoKnife jest nowoczesnym urządzeniem, które emituje impulsy elektryczne o zmiennym natężeniu. Dzięki odpowiednio wyprofilowanym, przypominającym kształtem noże elektrodom możliwe jest precyzyjne kierowanie impulsów, aby docierały one do komórek nowotworowych.

Sama metoda nieodwracalnej elektoporacji polega na tym, że poprzez wystawienie na działanie zmiennych impulsów elektrycznych w błonach komórkowych tworzą się mikroskopijnej wielkości otwory. Ich powstawanie doprowadza w efekcie do obumieranie tychże komórek, które następnie są usuwane z organizmu przez układ chłonny.

Za sprawą wspomnianych wcześniej elektrod oraz specjalistycznego oprogramowania (umożliwia ono kontrolę nad całym zabiegiem) impulsy elektryczne docierają wyłącznie do komórek patologicznych, oszczędzając przy tym zdrowe części narządów. Nienaruszone pozostają także komórki nerwowe oraz naczynia krwionośne, co oznacza, że udaje się zachować sprawność organów.

fotolia_13.jpg

2. Możliwość docierania do trudno dostępnych organów
 
Stosowanie NanoKnife zalecane jest przede wszystkim pacjentom, u których stwierdzono guzy trzustki, nerek, prostaty lub inne nowotwory nieoperacyjne. Dzięki zastosowaniu metody przezskórnej (ostrze elektrody przebija skórę) lub otwartej (wykonane zostaje cięcie chirurgiczne) możliwe staje się dotarcie nawet do bardzo niekorzystnie ulokowanych guzów, a następnie otwarcie błon tworzących je komórek i ich eliminacja.

3. Brak powikłań i skutków ubocznych
 
Metoda NanoKnife nie opiera się na gwałtownych zmianach temperatury lub używaniu środków farmakologicznych. Dzięki temu jest nieinwazyjna, a jej stosowanie nie wywołuje skutków ubocznych. Oznacza to, że zdrowe narządy i komórki nie „odczuwają” efektów terapii.

4. Szybki i bezbolesny zabieg
 
W trakcie zabiegów przeprowadzanych z użyciem nano-noża pacjentom podawane jest znieczulenie. Chorzy nie odczuwają więc ingerencji w swoje ciało i nie są narażeni na stres. W dodatku sam zabieg trwa zazwyczaj mniej niż 30 minut. To z kolei pozwala pacjentom oszczędzać cenne siły.

5. Możliwość szybkiego odzyskania sprawności przez pacjenta
 
Niewątpliwym atutem metody Nano-Knife jest fakt, iż chorzy, którzy przeszli tego typu zabieg, bardzo szybko odzyskują wcześniejszą sprawność. W większości znanych przypadków proces ten trwał krócej niż 14 dni. Fakt ten ma kluczowe znaczenie dla dobrego samopoczucia psychicznego pacjentów, którzy widzą, że z upływem czasu czują się coraz lepiej.

6. Zabiegi wykonywane nano-nożem można powtarzać
 
W przypadku progresji nowotworu możliwe jest ponowne zastosowanie metody NanoKnife. Wynika to z jej minimalnej inwazyjności oraz tego, że nie wywołuje ona skutków ubocznych i jest w pełni bezpieczna dla zdrowych tkanek. Co więcej, powtórzenie terapii może przynieść lepsze efekty niż jej pierwotne zastosowanie.

NanoKnife i nieodwracalna elektroporacja są więc niezwykłą innowacją we współczesnej medycynie. Pamiętajmy jednak, że żadna spośród znanych współcześnie metod leczenia nowotworów nie jest w 100% skuteczna i nie gwarantuje pełnego wyleczenia. Niemniej nano-nóż ma wiele zalet, które warto mieć na uwadze. Przede wszystkim jest to aparatura nienadwyrężająca całego organizmu, pozwalająca chorym zachować sprawność, znacznie ograniczająca ich cierpienie i poprawiająca samopoczucie. A przecież wszystkie te efekty mogą wpływać na tempo, w jakim organizm się regeneruje i wraca do zdrowia.

W.Press, 09-03-2017, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe