Materac rehabilitacyjny - tajemnica zdrowego snu
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Materac rehabilitacyjny - tajemnica zdrowego snu

Materac rehabilitacyjny - tajemnica zdrowego snu

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 07-04-2020


 
Sen ma bardzo istotne znaczenie dla zdrowia człowieka. Podczas snu regenerujemy siły i m.in. wzmacniamy odporność na zakażenia. Brak snu, zbyt krótki sen lub sen w warunkach niekomfortowych źle wpływa nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale także i psychiczne. Żeby sen był naprawdę efektywny, warto zadbać o dobry materac.

Wyzwania dla kręgosłupa


Gdyby ktoś zapytał, jaka jest najbardziej "przemęczona" część naszego ciała, można by odpowiedzieć - kręgosłup. W ciągu dnia spędzamy około ośmiu godzin w pracy, siedząc przy biurku lub stojąc. Teoretycznie jesteśmy przeszkoleni z ergonomii pracy, ale czy stosujemy się do wszystkich zasad? Czy zwracamy uwagę na to w jaki sposób siedzimy, stoimy? Najczęściej, pochłonięci pracą, nie zastanawiamy się nad tym. Dodatkowo, obciążamy kręgosłup nosząc ciężkie torby, plecaki, siatki z zakupami. Zazwyczaj, jedną stronę barków dociążamy bardziej, przyzwyczajeni do noszenia rzeczy na jednym ramieniu. Skutkuje to pogłębiającymi się wadami postawy, które są chorobą cywilizacyjną XXI wieku.

Nie mniejszym problemem jest kwestia pozycji w czasie snu. Śpiąc na nieodpowiednim materacu, dodatkowo narażamy nasz kręgosłup. Budzimy się rano z bólem, albo wybudzamy się w nocy. Nie czujemy się wypoczęci. Trudno jest jednak kontrolować pozycję snu w nocy. Dlatego też, dobrym pomysłem jest zainwestowanie w dobry materac rehabilitacyjny, który pozwoli nam zadbać o prawidłowe podparcie pleców i spokojny, efektywny sen.

materacrehabilitacyjny1.jpg

Materac Hilding Makarena


Jednym z godnych polecenia modeli materaca jest Materac Makarena. To co sprawia, że wyróżnia się on na rynku to nowatorski projekt. W materacu zastosowano różne sprężyny, których umiejscowienie tworzy siedem różnych stref na powierzchni produktu. Każda z części materaca odpowiada za podparcie innej partii ciała, na przykład barków czy dołu pleców. Taka konstrukcja uzasadniona jest tym, iż różne odcinki kręgosłupa i szkieletu kostnego mają zróżnicowane potrzeby. Niektórzy powiedzą - nawet przy idealnie dopasowanym materacu będę wybudzać się w nocy, ponieważ mój partner się wierci. Model Hilding Makarena rozwiązuje także ten problem. Innowacyjny system zamontowanych sprężyn tłumi ruch na drugiej połowie materaca, dzięki czemu nie odczujemy, że osoba leżąca obok wstaje lub przewraca się z boku na bok.

Makarena to materac odwracalny - ten zabiega pozwala nie tylko zwiększyć jego trwałość, ale również wykorzystać zróżnicowane powierzchnie po obu jego stronach. Po jednej stronie znajduje się pianka Visco, która ma zdolność reagowania na temperaturę ciała, co wpływa na komfort leżenia na materacu. Z drugiej strony jest płyta lateksowa, charakteryzująca się wysokim stopniem sprężystości.

materachildingmakarena.jpg

Materac jest antyalergiczny, oddychający - nie zatrzymuje wilgoci i nie rozwijają się w nim drobnoustroje. Stanowi znakomity wybór dla alergików, astmatyków i atopowców. Dodatkowym atutem produktu jest 15-letnia gwarancja, obejmująca między innymi odkształcenia.

Kupując materac, warto wybrać również pokrowiec. Dostępne są modele Elips i Merced. Tkanina, z której wykonano Elips dopasowuje się do ułożenia ciała. Merced charakteryzują wytłoczenia, które dają odczuwalny efekt masażu. Oba pokrowce nadają się do prania w pralce, w 60 stopniach.

Szukając idealnego materaca, warto wybrać produkt renomowanej marki, rekomendowany przez: https://www.zdrowykregoslup.pl. Materace takie jak Hilding Makarena pozwolą nam spokojnie spać i budzić się bez bólu pleców.


W.Press, 07-04-2020, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe