Materac medyczny - nie tylko w problemach zdrowotnych
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Materac medyczny - nie tylko w problemach zdrowotn…

Materac medyczny - nie tylko w problemach zdrowotnych

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 04-11-2019


 
Wbrew pozorom materace medyczne wcale nie są dedykowane wyłącznie osobom chorym lub wymagającym rehabilitacji. Ich innowacyjne właściwości sprawiają, że są w stanie zapewnić niezwykle wygodne, a przy tym prozdrowotne warunki snu wszystkim miłośnikom wypoczynku na wysokim poziomie. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje o materacu medycznym - dlaczego warto go wybrać bez względu na stan zdrowia?


Materac medyczny - wyjątkowy komfort snu

Materace medyczne posiadają szereg cech, które spodobają się nie tylko osobom zmagającym się z różnymi schorzeniami kręgosłupa, ale także tym w pełni zdrowym, marzących o jak najbardziej wygodnym śnie. W pierwszej kolejności warto zauważyć, że tego typu wkłady pomagają pozbyć się nawracających i dokuczliwych problemów związanych z poranną sztywnością karku i mięśni pleców, między innymi w odcinku lędźwiowym. Jest to możliwe dzięki bardzo ergonomicznej budowie materacy, pozwalającej utrzymywać wygodną, a przy tym prawidłową pozycję ciała w czasie snu. Poza tym, modele zaliczane do grupy wkładów ortopedycznych i materacy rehabilitacyjnych znacznie zmniejszają ryzyko powstawania oraz pogłębiania się wad postawy oraz schorzeń kręgosłupa. Codzienny wypoczynek na wygodnym materacu o właściwościach medycznych bez wątpienia sprawi, że poczujesz się w pełni wypoczęty i zregenerowany. Kolejną istotną cechą materacy medycznych jest także to, że w szczególności dbają o to, by użytkownik spał w czystym, higienicznym środowisku – dzięki odpowiednim systemom wentylacji oraz pokrowcom doskonale chronią przed namnażaniem się szkodliwych dla zdrowia bakterii, roztoczy, grzybów i pleśni. Jak żadne inne sprawdzają się zatem jako materace dla alergików.

materacmedyczny.jpg

Rodzaje materacy medycznych

Nowoczesne materace medyczne nie posiadają jednakowych właściwości - różnią się od siebie rozwiązaniami, które łączy jeden cel: zdrowie kręgosłupa, stawów oraz mięśni. Jednym z najpopularniejszych rodzajów wkładów medycznych jest tak zwany materac ortopedyczny. Wyróżnia się on specjalnie zaprojektowaną strukturą (składającą się z ergonomicznych, elastycznych i przewiewnych materiałów), która umożliwia znacznie złagodzenie ucisku odczuwanego często w dolnej części pleców oraz w okolicach ramion. Dodatkowo, materac medyczny wymiernie przyspiesza proces regeneracji zmęczonych mięśni, co jest szczególnie istotne dla osób na co dzień uprawiających sport (zarówno hobbystycznie, jak i wyczynowo). Poza tym, w ofercie producentów można również znaleźć zyskujące popularność materace rehabilitacyjne, które idealnie podtrzymują sylwetkę, jednocześnie poprawiając sprawność krążenia krwi w organizmie.

Materace medyczne dla każdego

Szeroka oferta materacy medycznych od marki Hilding Anders sprawia, że każdy może z łatwością znaleźć odpowiedni model dla siebie. Solidne wsparcie kręgosłupa bez wątpienia zagwarantuje Hilding Makarena, którego wnętrze tworzą sprężyny o różnym stopniu twardości, naturalny, antybakteryjny lateks oraz zmniejszająca napięcie mięśni pianka Visco. Doskonałe wyprofilowanie powierzchni i optymalne rozłożenie punktów nacisku gwarantuje także materac Hilding Salsa zawierający innowacyjną piankę Flexifoam poprawiającą poziom odczuwanego komfortu snu. Miłośnikom nieco twardszych materacy spodoba się natomiast Hilding Pasodoble, do którego produkcji wykorzystano matę kokosową oraz włókno z agawy perfekcyjnie stabilizujące strukturę wkładu.

Wybrane modele materacy medycznych pozwalają każdego dnia cieszyć się wyjątkowo wygodnymi, a zarazem prozdrowotnymi warunkami wypoczynku. Budowa tego rodzaju wkładów sprawia, że kręgosłup pozostaje w prawidłowej pozycji przez całą noc, a całe ciało efektywnie wypoczywa. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb możemy zdecydować się na wybór sprężystych i elastycznych materacy rehabilitacyjnych oraz ortopedycznych.

W.Press, 04-11-2019, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
kardiolog Bydgoszcz
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe