Leki, które powinny się znaleźć w każdej apteczce
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Leki, które powinny się znaleźć w każdej apteczce…

Leki, które powinny się znaleźć w każdej apteczce

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 18-03-2021


 
Co jakiś czas w naszym życiu zdarzają się sytuacje, w których nagły wypadek wymusza na nas zażycia leków. Bez względu na to, czy chodzi o ból zęba, bardzo wysoką gorączkę, której doświadczymy nocą, czy jest to kolejna dawka leku, która musi być pobierana przy naszym schorzeniu - niezbędne jest, by zabezpieczyć się na tego typu ewentualności. Szukanie apteki w środku nocy nie należy do miłych przeżyć, dlatego sprawdź, co warto mieć w swojej domowej apteczce, by zagwarantować sobie bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Leki doraźne


Leki doraźne to grupa, która powinna znajdować się w naszej apteczce bez względu na nasz obecny stan zdrowia. Tego typu leki możemy podzielić na kilka części. Pierwsza to leki przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe, które są zażywane najczęściej. Te warto dopasować do preferencji, ale też do naszego obecnego stanu zdrowia. Oprócz tradycyjnych leków, które jednocześnie zwalczają ból i gorączkę, warto wyposażyć się w mocniejsze substancje jak Ketonal, który doskonale radzi sobie z bólem. Oprócz tych leków warto zainwestować również w najpopularniejsze leki na przeziębienie, szczególnie podczas okresu jesienno-zimowego.

ketonal.jpg

Leki przeciwalergiczne i przeciwwirusowe


Druga, równie istotna grupa leków to leki, które mogą nam pomóc w rzadszych przypadłościach. Mimo tego obecność tych leków w naszej domowej apteczce sprawia, że w kryzysowej sytuacji nie musimy fatygować się do apteki w celu ich nabycia. Do tej grupy należy zaliczyć leki, które pomagają w przypadku alergii - łagodzą lub zmniejszają negatywne oddziaływanie. Dobrze jest także wyposażyć się w Heviran, który stosujemy w leczeniu powszechnej opryszczki w okolicach twarzy.

heviran.jpg

Leki zażywane w sposób ciągły


Wyposażenie każdej domowej apteczki powinno zawierać komplet leków zażywanych w sposób przewlekły. Leki, które mają za zadanie przeciwdziałać cukrzycy, nadciśnieniu krwi czy niedoczynności tarczycy, np. Euthyrox, powinny się znaleźć w domowej apteczce w małym zapasie, szczególnie jeśli niektóre z nich są dostępne jedynie za okazaniem recepty. Pamiętajmy jednak o tym, by pilnować daty ważności leków - wszystkie preparaty, których termin przydatności minął, powinny być pozostawione w dedykowanym pojemniku na leki, które znaleźć można w aptekach.

euthyrox2.jpg

Co jeszcze w domowej apteczce?


Leki to jednak nie wszystko, co powinno znaleźć się w domowej apteczce. Nie zapominajmy o bandażach, gazikach, plastrach czy wodzie utlenionej, które okażą się zbawienne w przypadku skaleczeń. Warto kupić również jedną z dostępnych na rynku maści, która niweluje skutki stłuczeń. W naszej domowej apteczce powinny znaleźć się również suplementy diety, które wspomogą działanie organizmu i ochronią nas przed obniżeniem odporności.

W.Press, 18-03-2021, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe