Krew i śluz w kale - co oznaczają?
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Krew i śluz w kale - co oznaczają?

Krew i śluz w kale - co oznaczają?

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 28-10-2016

Fot. Fotolia
 
Występowanie krwi i śluzu w kale zawsze niepokoi. Czego może być przyczyną?

Hemoroidy

Przyczyna dolegliwości może być bardzo prozaiczna. Krew w kale i zwiększona produkcja śluzu mogą być spowodowane hemoroidami, czyli żylakami odbytu. Guzki występujące przy otworze odbytu pękają podczas napięcia się, wydostaje się z nich krew. Hemoroidy jako takie nie są niebezpieczne dla życia, jednak powinny być leczone. Po pierwsze dlatego, iż mogą być przyczyną dużego dyskomfortu i bólu, po drugie, ponieważ można się pomylić i za hemoroidy uznać objawy nowotworu jelita grubego. Dlatego konieczna jest konsultacja lekarza, który rozwieje wszystkie wątpliwości.

Nowotwory

Niestety, krwawe stolce, a także zwiększona ilość śluzu mogą być także objawami nowotworów. Te, które określa się jako złośliwe są trudne do leczenia, dlatego nie warto zwlekać z wizytą u lekarza. Najczęściej bowiem, na lata przed pojawieniem się nowotworu, w jelicie tworzą się polipy, które zdecydowanie łatwiej jest zdiagnozować i leczyć. Kiedy można podejrzewać nowotwór? Kiedy krew znajduje się nie tylko w kale, ale występują także samoistne krwawienia z odbytu.

Infekcja

Kiedy mamy do czynienia z infekcją bakteryjną, w stolcu pojawia się świeża, jaśniejsza w kolorze, krew. W tym przypadku, może być konieczne włączenie leczenia farmakologicznego, jeśli objawy nie ustąpią po kilku dniach. Doraźnie, warto kupić sobie w aptece środek taki jak LACTORAL. Zawiera on szczepy bakterii, które kształtują mikroflorę jelitową i łagodzi objawy i przebieg choroby, a także przywraca naruszoną równowagę mikrobiologiczną jelit. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.lactoral.pl.

Nieswoiste zapalenia jelit

Stany zapalne jelita cienkiego bądź grubego są kolejną przyczyną krwi czy śluzu w stolcu. W tych przypadkach występują również uporczywe biegunki. Do nieswoistych zapaleń jelit należą wrzodziejące zapalenie jelita grubego, a także choroba Leśniowskiego-Crohna. Oba schorzenia można leczyć - w przypadkach ekstremalnych dokonuje się resekcji części jelita.

Jeżeli zauważymy w stolcu krew, bądź śluz, powinniśmy szybko skontaktować się z lekarzem. Znając też mnogość przyczyn takiego problemu, nie warto od razu wpadać w panikę.

W.Press, 28-10-2016, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe