Jak wybrać oczyszczacz powietrza?
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

dodane 30-11-2017


 
Zima się już rozpoczęła, więc i sezon grzewczy w pełni. W takich okolicznościach niezbędny staje się oczyszczacz powietrza do pomieszczeń. Czy wiesz jaki wybrać?

Oczyszczacz oczyszczaczowi nierówny - czym różnią się od siebie urządzenia do oczyszczania powietrza?
 
Zadanie stojące przed oczyszczaczem powietrza – jak sama nazwa urządzenia wskazuje – to oczyszczanie powietrza. I wydawać by się mogło, że wszystkie oczyszczacze wykonują te zadanie w ten sam sposób – jednak nic bardziej mylnego!

W zależności od cech urządzenia, oczyszczacz może nadawać się do pomieszczeń o różnych powierzchniach. Mogą one mieć również inne stopnie prędkości, wydajności oczyszczania czy poziomy hałasu.

W urządzeniach stosowane są także różne rodzaje filtrów; najczęściej są to filtry wstępne, HEPA oraz węglowe. Na rynku istnieją oczyszczacze działające nawet na 8 filtrach, jednak nie świadczy to wcale o ich wyższej jakości!

1_oc_pow.jpg

Jaki oczyszczacz wybrać do pomieszczeń biurowych?
 
Bardzo często oczyszczacze powietrza kupowane są do biur, w których przebywa na co dzień po kilka-kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt osób. Pracownicy w tych pomieszczeniach spędzają zazwyczaj po minimum 8 godzin na dobę – dlatego zakup urządzenia jest często konieczny!

Wybierając oczyszczacz do biura, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego możliwości oczyszczania. Producenci najczęściej określają je w m2. Jeśli jednak nasze biuro jest ponadprzeciętnie wysokie (np. w kamienicy), warto wziąć również ten czynnik pod uwagę.

Oczyszczacze powietrza do biura pracują zazwyczaj dłużej niż te domowe, na dodatek nie powinny przeszkadzać pracownikom. Dlatego też muszą działać cicho, a najlepiej w jak najbardziej zautomatyzowany sposób – żeby nie wymagały dodatkowej obsługi manualnej.

Wszystkie te wymagania spełniają np. oczyszczacze IDEAL AP 30 (do pomieszczeń ok. 30 m2) lub AP 45 (do pomieszczeń ok. 45 m2).

Jaki oczyszczacz będzie najlepszy do domu?
 
Również w domu możesz zadbać o jakość powietrza. Pamiętaj, że pomieszczenia w mieszkaniu i w biurze różnią się od siebie, mają inne rozmiary i są w inny sposób od siebie oddzielane. Zupełnie inna jest więc cyrkulacja powietrza i inne zapotrzebowanie na jego oczyszczanie.

Podstawową funkcją oczyszczacza, która przydaje się w domu, jest czuły system filtrowania, który wyłapuje różnego rodzaju alergeny, drobnoustroje, roztocza, pyłki, zanieczyszczenia z sierści zwierząt domowych. Warto też, żeby pochłaniał nieprzyjemne zapachy, np. dym papierosowy. Przydatna jest także opcja jonizacji powietrza, co ułatwia urządzeniu usuwanie zanieczyszczeń. Jeśli oczyszczacz ma pracować na bieżąco (co w sezonie grzewczym jest wskazane), warto aby robił to stosunkowo cicho.

Wszystkie te wymagania spełniają np. oczyszczacze Fellowes AeraMax DX5 (do niewielkich pomieszczeń, ok. 8m2), DX55 (do pomieszczeń ok. 18m2) lub DX95 (do pomieszczeń ok. 28m2).

* * *

Wszystkie oczyszczacze powietrza, o których była mowa w artykule (a także inne), są dostępne na www.biuronimo.pl. Zadbaj o swoje zdrowie już dzisiaj i zamów urządzenie najwłaściwsze do Twoich potrzeb!

W.Press, 30-11-2017

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
kardiolog Bydgoszcz
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe