Ile kosztuje prywatna opieka medyczna?
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Ile kosztuje prywatna opieka medyczna?

Ile kosztuje prywatna opieka medyczna?

POCZEKALNIA. Szepty

W. Press

zdrowemiasto.pl | dodane 07-09-2016


 
Czy przeciętnie zarabiająca osoba może pozwolić sobie na komfort, jaki niesie za sobą prywatny pakiet medyczny? Zasadniczo tak, ponieważ wiele firm oferujących prywatną opiekę zdrowotną jest w stanie zaproponować klientom najtańszy pakiet w niskiej cenie - kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Co wchodzi w jego zakres i ile trzeba zapłacić za najbardziej rozbudowaną ofertę opieki zdrowotnej?

Pakiety podstawowe

Na polskim rynku prywatnej opieki medycznej można znaleźć pakiety podstawowe ochrony dla pacjentów w cenie 39 zł miesięcznie. Taką cenę ma na przykład pakiet, jaki oferuje prywatna opieka medyczna falck.pl. Niższe ceny można uzyskać w przypadku kupowania pakietu grupowo, np. dla pracowników tej samej firmy. Wtedy pracodawca podpisuje umowę z firmą świadczącą takie usługi i albo opłaca za swoich podwładnych comiesięczne składki za pakiety, albo umożliwia im ich wykupienie na najbardziej preferencyjnych warunkach.

Najprostsze pakiety kierowane są do klientów chcących zapewnić sobie ułatwiony dostęp do pomocy lekarskiej bez ograniczeń i w możliwie jak najniższej cenie. Należy jednak wiedzieć, że będzie on miał wyłącznie podstawowy zakres. Obejmie kilkunastu specjalistów i lekarza internistę oraz koszyk badań diagnostycznych, z jakich pacjent może korzystać bez uiszczania z tego tytułu jakichkolwiek dodatkowych opłat. Osoby będące posiadaczami takiego pakietu mogą korzystać z usług takich lekarzy jak internista, kardiolog, pediatra, alergolog, chirurg ogólny i wielu innych, choć podstawowych specjalizacji. Mogą robić w wybranych klinikach badania USG, RTG, EKG, czy spirometrię oraz analizy laboratoryjne powierzonego materiału. Pakiet najczęściej obejmuje swoim zasięgiem także podstawowe zabiegi ambulatoryjne - ginekologiczne, okulistyczne czy pielęgniarskie.

Rozbudowane pakiety

Dla pacjentów, którzy często zmuszeni są do korzystania z lekarzy różnych specjalizacji i do leczenia w różnych placówkach, przygotowano pakiety najbardziej rozbudowane. Trzeba za nie zapłacić nawet kilkaset złotych miesięcznie, ale porównując tę cenę do kosztów ponoszonych przy korzystaniu z prywatnych wizyt lekarskich i opieki ambulatoryjnej oraz szpitalnej, nie będzie wygórowana.

Zapewniają one bezpieczeństwo i komfort leczenia w każdej sytuacji. Dają dostęp do kompleksowej opieki lekarskiej, pełnej diagnostyki, wizyt domowych, prywatnego pogotowia czy zabiegów dokonywanych w warunkach ambulatoryjnych. W pakiecie najczęściej znajduje się znacznie więcej specjalizacji lekarskich, z których można do woli korzystać oraz szeroki wybór badań laboratoryjnych i diagnostycznych. Na wiele z nich w przypadku Narodowego Funduszu Zdrowia i publicznych placówek medycznych trzeba czekać po kilka miesięcy. Pakiet rozszerzony może obejmować także testy alergiczne i odczulanie, zabiegi chirurgiczne, dermatologiczne, ortopedyczne i laryngologiczne oraz nieść za sobą wiele innych korzyści dla potencjalnych pacjentów i ich rodzin.


W. Press, 07-09-2016, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe