Grzybica pochwy - jak ją rozpoznać i leczyć?
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Grzybica pochwy - jak ją rozpoznać i leczyć?

Grzybica pochwy - jak ją rozpoznać i leczyć?

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 12-02-2017

Fot. Fotolia
 
Infekcje okolic intymnych nie należą u kobiet do rzadkości. Czasem nawet troskliwa pielęgnacja nie jest w stanie uchronić przed grzybicą pochwy. Jak ją rozpoznać? Jakie są najczęstsze objawy? Czy grzybica pochwy może prowadzić do powikłań?

Główne objawy grzybicy pochwy

Grzybica pochwy może mieć miejsce, kiedy naturalna flora bakteryjna zostaje zaburzona. Jej objawy są dosyć charakterystyczne. W okolicach intymnych kobieta odczuwa świąd, pieczenie, a czasem nawet ból. Warto również obserwować wydzielinę, która u zdrowej kobiety powinna być przeźroczysta i bezwonna, a w dotyku śliska. Jeżeli wydzielina staje się biała, jej zapach przypomina drożdże, a konsystencja staje się grudkowata (tzw. białe upławy, wyglądające jak grudki białego sera) – jest to jednym z objawów grzybicy pochwy. Dodatkowe objawy to obrzęk i zaczerwienienie warg sromowych, a także ból w trakcie stosunku i oddawania moczu. Co ważne: grzybica pochwy może samoczynnie wygasać i powracać, dlatego ustąpienie objawów nie jest jednoznaczne z wyleczeniem.

fotolia_102174024v2.jpg

Co sprzyja powstawaniu grzybicy pochwy?

Częstą przyczyną powstawania grzybicy pochwy jest niewłaściwa higiena intymna. Dbanie o nią powinno być priorytetem dla kobiety w każdym wieku. Nie jest to jedyna przyczyna infekcji. Na grzybicę pochwy szczególnie narażone są kobiety w ciąży, w okresie menopauzy, przyjmujące leki (np. tabletki antykoncepcyjne). Grzybicę pochwy może wywołać nie tylko brak higieny, ale również zbyt częste podmywanie się. Nawet życie w stresie może powodować zwiększenie podatności na infekcję, a grzybicy pochwy często towarzyszą zakażenia bakteryjne.

Leczenie grzybicy pochwy

Jeżeli zauważymy objawy grzybicy, najlepiej od razu sięgnąć po preparaty dostępne w aptece bez recepty. Bardzo dobrze sprawdza się tutaj produkt leczniczy o nazwie Lactovaginal, który przywraca i uzupełnia prawidłową florę bakteryjną pochwy. Kapsułki dopochwowe stosować nie tylko w przypadku stanów zapalnych, ale również profilaktycznie. Dostępny jest w aptekach, a więcej informacji znajdziecie na stronie www.lactovaginal.pl. Jeżeli objawy grzybicy pochwy nie ustąpią, koniecznie trzeba się udać do lekarza ginekologa. Powikłania po niewyleczonej infekcji, która często nawraca, mogą stać się przyczyną zakażenia kanału szyjki macicy i jajowodów. Nie warto ryzykować!

W.Press, 12-02-2017, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe