Elementarz domowego odchudzania
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Elementarz domowego odchudzania

Elementarz domowego odchudzania

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 23-01-2017

Fot. Fotolia
 
Czy odchudzanie musi być trudne? Niekoniecznie. W prosty sposób można ograniczyć zbędne kilogramy, a okazji poprawić ogólny stan swojego zdrowia.

Więcej błonnika. Niekoniecznie dosypywanego.

O tym, ze błonnik pomaga w walce o szczupłą sylwetkę, wie niemal każdy. Jednak wiele osób sięga po niego w formie suplementu i dosypuje do gotowych potraw. Dużo lepszym pomysłem jest po prostu zwiększenie udziału potraw naturalnie bogatych w błonnik. Zamień białe pieczywo razowym. Jedz kaszę jaglaną, gryczaną lub pęczak zamiast białych makaronów. Sięgaj po owoce zamiast słodkich przekąsek. To naprawdę dobre rozwiązanie.

Najedz się tym, co naturalne

Wiele osób kojarzy odchudzanie z wyrzeczeniami. Na szczęście zawsze można jeść coś, co jest jednocześnie syte, łatwostrawne, zdrowe i smaczne. Świetnie sprawdza się w tym zakresie topinambur – nieco zapomniane, ale naprawdę wartościowe warzywo, które pomaga się nasycić, a jednocześnie sprzyja zachowaniu linii.

Oczyszczaj organizm

To również jest ważne. Wiele współczesnych potraw jest tak naładowane konserwantami, barwnikami, substancjami wzmacniającymi smak i innymi dodatkami, że w nieunikniony sposób większość ludzi zaczyna je gromadzić we własnym organizmie.

odchudz2.jpg

Warto wspomóc organizm w pozbywaniu się takich substancji, choćby przez sięganie po szałwię lub pokrzywę. Pomocna może być również chlorella lub młody jęczmień. Temat ten jest naprawdę ciekawy i wart opisania w osobnym tekście, a zainteresowanych odsyłamy do materiałów w portalu naturapluszdrowie.pl.

Więcej roślin

Na stopniowe nabieranie wagi wpływa również mięso. Niestety, ale nasze organizmy nie radzą sobie z jego przetrawianiem tak sprawnie, jak z warzywami i owocami. Dlatego też warto zmniejszyć wielkość spożywanych porcji, choćby odrobinę. W to miejsce wprowadź sałatki,które dla odmiany sprzyjają trawieniu.

Zamiast słodyczy

Co ze słodyczami?Jeśli nie potrafisz się bez nich obejść, spróbuj zastąpić je suszonymi owocami. Są równie słodkie,ale znacznie zdrowsze. Przede wszystkim jednak nie powodują przybierania na wadze.

W.Press, 23-01-2017, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
kardiolog Bydgoszcz
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe