Działanie i obsługa szczoteczki elektrycznej
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Działanie i obsługa szczoteczki elektrycznej

Działanie i obsługa szczoteczki elektrycznej

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 13-09-2019


 
Szczotkować jamę ustną musimy nawet kilka razy na dobę, dlatego niezmiernie ważne jest, byśmy wykonywali tę czynność przy pomocy odpowiedniej szczoteczki. Poprzez słowo „odpowiednia” rozumiemy przede wszystkim produkt, który pozwoli nam na skuteczne usunięcie codziennych nalotów, a poza tym będzie dla nas komfortowy i bezpieczny w użyciu. Z pewnością cechy te łączą w sobie szczoteczki elektryczne, które są obecnie przez stomatologów najbardziej rekomendowanymi urządzeniami w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Na czym konkretnie polega ich działanie i jak należy się nimi obsługiwać?

Na rynku znajdziemy obecnie trzy rodzaje szczoteczek elektrycznych: urządzenia rotacyjno-oscylacyjne, soniczne, oraz ultradźwiękowe. Wszystkie charakteryzują się nieco innym sposobem działania, jednak łączy je fakt, że zapewniają znacznie lepszą higienę jamy ustnej od swoich manualnych odpowiedników. Jeśli zatem zamierzasz zadbać o swoje zęby i dziąsła kompleksowo, z pewnością powinieneś zainteresować się jednym z trzech wymienionych rodzajów szczoteczki elektrycznej.

Sposób działania szczoteczki elektrycznej

Wszystkie szczoteczki elektryczne – niezależnie od rodzaju – opierają swoje działanie na wbudowanym wewnątrz silniczku. Właśnie on odpowiada za wprawianie tych urządzeń w ruchy rotacyjne, pulsacje, czy też drgania dźwiękowe. Za najszybsze urządzenia na rynku są obecnie uważane szczoteczki ultradźwiękowe, które generują zawrotną prędkość 96 000 000 drgań na minutę. Szczoteczki rotacyjne jak i urządzenia soniczne poruszają się dużo wolniej, ale nie zmienia to faktu, że również gwarantują niezwykle skuteczne rozbijanie codziennych nalotów.

szczoteczkaelektryczna1.jpg

Obecnie na sklepowych półkach znajdziemy całe mnóstwo różnego rodzaju szczoteczek rotacyjnych, sonicznych, czy ultradźwiękowych. Każdy z tych modeli w swoim obrębie oferuje różne typy urządzeń, które różnią się od siebie wielkością, kolorem, prędkością pracy, oraz różnymi dodatkami w postaci funkcji i udogodnień usprawniających codzienną higienę jamy ustnej. Wiele ciekawych informacji o szczoteczkach znajdziemy na portalu https://szczoteczka-elektryczna.edu.pl Znajdują się tam recenzje sprzętów i praktyczne poradniki.

W jaki sposób należy korzystać ze szczoteczki elektrycznej?

Osoby, które nie miały dotąd do czynienia ze szczoteczkami elektrycznymi, bardzo często zastanawiają się, jak należy z takich urządzeń korzystać. Czy mycie jamy ustnej tego typu szczoteczką wygląda tak samo jak obmywanie zębów klasyczną szczoteczką manualną? Czy będę potrafił obsługiwać szczoteczkę elektryczną?

Otóż korzystanie w codziennej pielęgnacji jamy ustnej ze szczoteczki elektrycznej jest niezmiernie proste; jeszcze prostsze niż korzystanie ze szczoteczki manualnej. Wszystko dlatego, że urządzenia elektryczne właściwie całą pracę wykonują za nas, dzięki czemu nie musimy już się martwić o zachowanie odpowiedniej techniki szczotkowania, ani nawet właściwego, zalecanego przez stomatologów dwuminutowego czasu mycia – produkty elektryczne zazwyczaj wyposażone są bowiem w specjalne czasomierze, które automatycznie wyłączają naszą szczoteczkę zaraz po tym, gdy upłyną wspomniane wcześniej, zalecane dwie minuty.

Użytkowanie szczoteczki elektrycznej sprowadza się więc głównie do umieszczenia pasty do zębów na główce szczoteczki, a następnie chwycenia urządzenia pod kątem 45 stopni i ulokowania go w jamie ustnej. Po wykonaniu tej czynności wystarczy włączyć szczoteczkę i delikatnie poruszać nią po kolejnych zębach, wzdłuż linii dziąseł.

Pamiętajmy, by w trakcie szczotkowania przeprowadzić szczoteczkę po wszystkich powierzchniach zębów – przednich, tylnych, oraz żujących. Po upływie dwóch minut, gdy nasze urządzenie się wyłączy, należy zwyczajnie przepłukać główkę szczoteczki wodą i pozostawić ją do wyschnięcia – dokładnie tak, jak to robimy korzystając ze szczoteczki manualnej.

Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę elektryczną?

Wybór szczoteczki elektrycznej nie jest łatwym zadaniem, szczególnie w dzisiejszym świecie, w którym producenci na każdym kroku zaskakują nas wprowadzaniem na rynek coraz to nowszych, jeszcze bardziej zaawansowanych urządzeń. Z pewnością zanim udamy się na zakupy, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie efekty chcemy osiągnąć poprzez codzienne szczotkowanie, czy będziemy korzystać ze szczoteczki sami czy też na spółkę z innymi domownikami, oraz zastanowić się, czy borykamy się z jakimiś schorzeniami jamy ustnej.

Analizując poszczególne produkty, powinniśmy zwrócić uwagę na twardość ich włosia, wielkość główki czyszczącej, szybkość pracy, oraz dodatkowe, oferowane przez dane urządzenie funkcje i usprawnienia. Przeglądając modele należy kierować się przede wszystkim własnym zapotrzebowaniem oraz indywidualnymi preferencjami.

Pamiętajmy, że idealna szczoteczka nie istnieje, a każdy typ produktu może być dla pewnych grup użytkowników mniej bądź bardziej przyjazny – właśnie dlatego tak istotnym jest, by podczas zakupów sugerować się głównie własną intuicją.

W.Press, 13-09-2019, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
kardiolog Bydgoszcz
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe