Dla kogo soczewki kontaktowe?
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Dla kogo soczewki kontaktowe?

Dla kogo soczewki kontaktowe?

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 15-10-2019


 
Soczewki kontaktowe to wynalazek, który zmienił życie wielu osób cierpiących na wady wzroku. Dzięki nim mogą one czuć się swobodniej i bardziej komfortowo, a nawet całkowicie zmienić swój kolor oczu. Czy jednak soczewki kontaktowe może nosić każdy? Jakie są przeciwwskazania do ich stosowania?

Dla kogo soczewki kontaktowe?

Osoby prowadzące aktywny tryb życia, dla których okulary bywają swoistym ograniczeniem, z pewnością docenia wygodę, jaką dają szkła kontaktowe. Największą zaletą soczewek jest bowiem to, że pozwalają nam całkowicie zapomnieć o fakcie posiadania jakiejkolwiek wady wzroku. Nie ograniczają pola widzenia i nie parują, jak okulary – np. gdy wchodzimy zimą do ciepłego pomieszczenia. Soczewki można nosić bez względu na pogodę. Szkła kontaktowe są polecane osobom, które posiadają wadę tylko w jednym oku oraz przy bardziej skomplikowanych schorzeniach. Osobom cierpiących na dużą wadę, przekraczającą 6 dioptrii, zapewnią naturalnych wygląd i dobre widzenie. Soczewki kosmetyczne, zmieniające kolor tęczówki, są przeznaczone zarówno dla osób posiadających zdrowe oczy, jak i tych które cierpią na krótko- i dalekowzroczność. Soczewki toryczne zapewnią komfort astygmatykom, natomiast soczewki progresywne będą idealne dla osób dotkniętych starczowzrocznością.

soczewki.jpg

Przeciwwskazania do stosowania soczewek

Główne przeciwwskazania do noszenia soczewek to alergie i przewlekle stany zapalne oczu, a także zaburzenia hormonalne, które mogą powodować nadmierną suchość oka. Stopień nawilżenia oczu jest rzeczą bardzo istotną podczas używania szkieł kontaktowych. Jeśli mamy niewystarczającą ilość łez lub cierpimy na zespół suchego oka, soczewki mogą powodować dyskomfort i obniżać jakość widzenia. Alergikom oraz osobom cierpiącym na nawracające stany zapalne oczu zaleca się stosowanie soczewek jednodniowych. Jeśli nabawiliśmy się zapalenia spojówek, absolutnie powinniśmy zrezygnować z noszenia szkieł aż do zakończenia leczenia. Zwiększona podatność organizmu na infekcję, jaką powoduje cukrzyca lub przeziębienie i obniżona odporność, również stanowi przeciwwskazanie do stosowania szkieł kontaktowych.

O czym pamiętać przed zakupem pierwszych soczewek?

Wizyta u okulisty jest koniecznością przy doborze soczewek. Nawet, jeśli znamy swoją wadę, istotne będzie dopasowanie szkieł, ich średnicy, stopnia przepuszczalności tlenu itd. Dlatego przed zakupem pierwszej pary należy udać się do gabinetu okulistycznego bądź optometrysty. Bardzo istotna jest również prawidłowa higiena i pielęgnacja. Soczewki kontaktowe należy zakładać i zdejmować po wcześniejszym dokładnym umyciu i wysuszeniu rąk, a ponadto przechowywać je na noc w specjalnym pojemniczku wypełnionym płynem do szkieł kontaktowych.

Szkła kontaktowe najlepiej jest kupować w specjalistycznych sklepach internetowych. Na stronie twojesoczewki.com, oprócz szerokiego asortymentu i przystępnych cen, znaleźć można również profesjonalną pomoc on-line.

Soczewki to codzienny komfort, którego wielu użytkownikom okularów brakuje. Dlatego warto przełamać ewentualne opory i spróbować. Gwarantujemy, że po paru dniach użytkowania szkieł kontaktowych nikt nie sięgnie chętnie z powrotem po okulary.

W.Press, 15-10-2019, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
kardiolog Bydgoszcz
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe