Czym smarować blizny, by były mniej widoczne?
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Czym smarować blizny, by były mniej widoczne?

Czym smarować blizny, by były mniej widoczne?

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 01-09-2021


 
Blizny powstają w wyniku różnych zdarzeń, najczęściej po zabiegach, wypadków czy po trądziku. Bliznami są również rozstępy i tak należy je traktować w pielęgnacji. Dbanie o skórę należy rozpocząć po całkowitym zagojeniu rany, która pozostawiła ślad, jednak nie należy czekać zbyt długo. Im świeższa blizna, tym większe szanse na to, że dzięki domowej pielęgnacji uda się ją zlikwidować, a przynajmniej znacznie zmniejszyć jej widoczność. Pielęgnacja starych, uformowanych już blizn nie jest już taka łatwa. Czym najlepiej smarować blizny, by zmniejszyć ich widoczność?

Co robić, by nie dopuścić do powstania dużej blizny?O zapobieganiu powstaniu blizny trzeba myśleć już na etapie gojenia się rany. Bardzo ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja: przede wszystkim utrzymywanie jej w czystości i ochrona przed zakażeniem.

Nie należy również zdrapywać na siłę strupków – trzeba poczekać, aż odpadną samoistnie. Do pielęgnacji blizn najlepiej przystąpić tuż po wygojeniu się rany, gdy są one jeszcze świeże, a tym samym podatne na formowanie. W pierwszej kolejności warto stosować specjalne preparaty apteczne przeznaczone do pielęgnacji świeżych blizn. W następnym kroku sięgamy po naturalne metody, czyli pielęgnację olejkami.

blizny1.jpg

Co stosować na blizny?


Wiele osób zastanawia się, co zrobić, by zmniejszyć widoczność blizn. Świetnie sprawdzi się tutaj odpowiedni olejek. Bio–Oil to wyjątkowa kompozycja drogocennych olejków, które, aplikowane regularnie na skórę:
  • nawilżają, uelastyczniają, odżywiają i wzmacniają ją;
  • przyspieszają jej regenerację;
  • poprawiają syntezę kolagenu.

Dzięki temu skóra o wiele szybciej wraca do równowagi i dobrego wyglądu, a blizny stają się płytsze i o wiele mniej widoczne.

Pamiętaj jednak o kilku zasadach. Po pierwsze – olejek Bio–Oil, tak jak wszystkie inne preparaty, aplikuj na oczyszczoną i osuszoną skórę. Po drugie – najważniejsza jest regularność. Na efekty trzeba poczekać nawet kilka tygodni, więc nie zrażaj się, jeśli nie zauważysz ich od razu. Po trzecie – zarówno olejek jak i inne produkty pielęgnacyjne należy delikatnie wmasować w skórę, by pobudzić ją do odnowy.

Czym smarować blizny, by nie uprzykrzały już życia? Bio-Oil to doskonały wybór. Rewelacyjne rezultaty zobaczysz już po kilku tygodniach systematycznego stosowania.

űródło: https://bio-oil.com.pl/blizny-rodzaje-leczenie-czym-smarowac-aby-szybko-zniknely/

W.Press, 01-09-2021, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe