Katar – czy można pokonać go szybko i skutecznie?
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Katar – czy można pokonać go szybko i skutecznie?…

Katar – czy można pokonać go szybko i skutecznie?

POCZEKALNIA. Szepty

S.Cup

zdrowemiasto.pl | dodane 13-09-2016

Fot. shutterstock
 
Leczony trwa tydzień, nieleczony 7 dni – taka opinia na temat kataru wciąż jest powszechna. Czy z zapchanym nosem faktycznie trzeba męczyć się aż tak długo?

Zanim zaczniemy się zastanawiać, co na katar pomoże nam najszybciej, zwróćmy uwagę na te czynniki, które prowadzą do problemów z zapchanym nosem. Czym jest katar? Efektem zakażenia górnych dróg oddechowych. Osoby walczące z tą przypadłością mają spore problemy z oddychaniem, za co odpowiada wydzielina zalegająca w nosie. Ponieważ wraz z infekcją dochodzi do obrzęku błony śluzowej nosa, pozbycie się owego lepkiego śluzu jest zadaniem dość trudnym. Efekt? Zapchany nos i nasilające się problemy z kiepskim samopoczuciem.

Czy można skutecznie chronić się przed katarem?

Teoretycznie zasady profilaktyki są tu proste. Każdy z nas powinien unikać przeciągów, przegrzania oraz kontaktów z osobami, które już walczą z grypą lub przeziębieniem. Alergikom zaleca się jednocześnie unikanie kontaktów z substancjami, które stają się przyczyną problemów z katarem siennym. Mimo to każdy z nas, nawet jeśli przywiązuje do profilaktyki wielką wagę, przynajmniej raz w roku musi się zmierzyć z przeziębieniem oraz z uciążliwym katarem. Wynika to z kilku kwestii. Przede wszystkim nie jesteśmy w stanie całkowicie ograniczyć spotkań z innymi ludźmi, a tym samym narażeni jesteśmy na kontakt z wirusami. A że za rozwój kataru odpowiada ponad 200 wirusów, medycyna – mimo znacznego postępu – nie jest w stanie dać nam skutecznej szczepionki na katar. Korzystając jednak z medycznej wiedzy możemy sprawić, że katar nie będzie nam towarzyszył zbyt długo, a sama choroba będzie przebiegać łagodniej.

Jak uporać się z katarem?

Walka o odzyskanie swobody oddechu nie musi być trudna. Wystarczy postawić na sprawdzone metody i leki, dzięki którym można szybko i skutecznie udrożnić górne drogi oddechowe. Ci, którzy są przywiązani do tradycji, mogą postawić na domowe inhalacje. Dzięki takim roślinom, jak antybakteryjny rumianek czy olejek z drzewa herbacianego, mogą one pomóc w walce z katarem i podrażnioną błoną śluzową. Tradycyjnymi lekami są też rozgrzewające herbatki z lipy lub czarnego bzu oraz syropy sporządzane z naturalnych antybiotyków: cebuli i czosnku. Dla tych, którym zależy na wygodzie i skuteczności, cenne wsparcie stanowią poręczne tabletki. Dzięki nim można łagodzić uciążliwe objawy przeziębienia, wspierać naturalną odporność organizmu, a jednocześnie – udrażniać drogi oddechowe i łagodzić dolegliwości związane z podrażnionymi błonami śluzowymi.

S.Cup, 13-09-2016, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe