Ból brzucha i gazy - jak sobie z nimi radzić?
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Ból brzucha i gazy - jak sobie z nimi radzić?

Ból brzucha i gazy - jak sobie z nimi radzić?

POCZEKALNIA. Szepty

W. Press

zdrowemiasto.pl | dodane 23-01-2017


 
Ból brzucha i gazy to dolegliwości, które, częściej lub rzadziej, dotykają każdego z nas. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele i niesłusznie je lekceważymy. Częste wiatry oraz śmierdzące gazy mogą być bowiem objawami wielu poważnych chorób. Nie powinniśmy ich zatem bagatelizować i, jeśli doskwiera nam częste pierdzenie, powinniśmy przede wszystkim zmienić dietę i przyzwyczajenia, a jeśli to nie pomoże i wciąż będą nam dokuczać gazy i bąki, musimy zgłosić się do lekarza, który postawi diagnozę i wskażę przyczynę wstydliwego problemu.

Od czego są gazy?

Wielu z nas zastanawia się zapewne, od czego są gazy. Otóż są one wynikiem nieprawidłowej diety, niezdrowego trybu życia, braku aktywności fizycznej, a także stresu. Przyczyną gazów jelitowych mogą być również skłonności genetyczne oraz czynniki środowiskowe. Częste pierdzenie może także występować u osób rozstrojonych emocjonalnie albo sporo podróżujących - obie te sytuacje zaburzają naturalny rytm życia i powodują stres, który z kolei wpływa na zaburzenia pracy układu trawiennego człowieka. Do powstawania gazów, bąków mogą przyczyniać się także poważne choroby. Należą do nich między innymi zespół jelita drażliwego oraz niestrawność czynnościowa, czyli tak zwana dyspensja.

Częste prykanie - co oznacza?

Wielu z nas dotyka częste pierdzenie. Co oznacza? Zastanawiamy się nierzadko. W dużym skrócie można stwierdzić, że gazy i bąki są spowodowane zaburzonymi funkcjami układu pokarmowego. Warto wiedzieć, że nieprawidłowości w zakresie poszczególnych ról systemu trawiennego dają określone objawy. Za sprawą zbyt wolnej motoryki cierpimy na uczucie pełności, ciężkości, wzdęcia i gazy. Zaburzenia motoryki mogą być też przyczyną nudności. Z kolei zbyt mała aktywność mięśni odpowiada, podobnie jak problemy z motoryką, za uczucie pełności, ciężkości oraz wzdęcia i gazy. Zaburzenia pracy mięśni powodują również bóle i skurcze, a także gazy i nudności. Warto wiedzieć, że zaburzenia czynnościowe układu pokarmowego mogą być przyczyną bólu brzucha i gazów. Zaburzenia czynnościowe układu pokarmowego, jak sama nazwa wskazuje, są problemem wynikającym z nieprawidłowej pracy systemu trawiennego. Problem dotyka wielu osób i najczęściej występuje w formie zespołu jelita nadwrażliwego oraz dyspensji. Na obie z tych dolegliwości pomoże lek na gazy Iberogast.

iberogastleknawzdeciaigazy.jpgLek na gazy

Jeśli chcemy pozbyć się uciążliwego prykania, powinniśmy przede wszystkim niezwłocznie zmienić nawyki żywieniowe i usunąć z diety wszystkie produkty, które mogą odpowiadać za wzdęcia i gazy. Jeśli jednak tradycyjne metody nie przynoszą pożądanych rezultatów, konieczne będzie udanie się do apteki i zaopatrzenie się w lek na gazy. Iberogast jest jednym z najskuteczniejszych preparatów na rynku. Lek na gazy Iberogast czerpie swą dobroczynną moc aż z dziewięciu wyciągów roślinnych. Wśród ziół użytych do skomponowania i wytworzenia preparatu są między innymi: ubiorek gorzki, korzeń arcydzięgla, kwiaty rumianku, owoce kminku, owoce ostropestu plamistego, liście melisy lekarskiej, liście mięty pieprzowej, glistnik jaskółcze ziele, a także korzeń lukrecji. Iberogast to świetny lek na gazy, ponieważ nie dość, że czerpie z natury, to zwalcza wiele nieprzyjemnych objawów, a także leczy. Wykazuje potwierdzone opiniami pacjentów działanie lecznicze na wiele zaburzeń pracy układu pokarmowego. Badania potwierdziły, że preparat reguluje motorykę, normalizuje aktywność mięśni, zmniejsza nadwrażliwość, zmniejsza stan zapalny, zmniejsza wzdęcia i gromadzenie się gazów.

Lek na gazy Iberogast pomoże pozbyć się wielu przykrych dolegliwości związanych z zaburzeniami pracy układu pokarmowego. Jednym z jego podstawowych zadań jest pobudzanie perystaltyki jelit, zmniejszanie uczucia ciężkości i pełności, łagodzenie bólu i skurczów, zmniejszanie wzdęć, a także działanie rozkurczowe. Dzięki wspomaganiu się lekiem mamy szansę na skuteczne pozbycie się częstego prykania. Ponadto pamiętajmy, że nie tylko preparaty z apteki będą pomocne w walce z uciążliwym i wstydliwym problemem. Niezbędne jest także zmienienie nawyków żywieniowych oraz wprowadzenie zmian do trybu życia. Nie bez znaczenia jest także redukcja stresu, który jest ważnym czynnikiem wywołującym zaburzenia pracy układu trawiennego. Pamiętajmy zatem, że jeśli cierpimy na częste gazy, powinniśmy natychmiast uregulować nasz tryb życia.

W. Press, 23-01-2017, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe