Chcesz wyleczyć otyłość? Poznaj bariatrię!
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Chcesz wyleczyć otyłość? Poznaj bariatrię!

Chcesz wyleczyć otyłość? Poznaj bariatrię!

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 27-11-2017


 
Walka z otyłością nie jest prosta. W obecnych czasach mamy bardzo łatwy dostęp do niezdrowego jedzenia, które możemy zakupić w niemal każdym sklepie. Dodatkowo niechętnie zażywamy aktywności fizycznej – zdecydowanie częściej zamiast tego wybieramy odpoczynek np. przed telewizorem. Pracujemy bardzo często w siedzącym trybie, co jeszcze bardziej utrudnia nam zachowanie szczupłej i zdrowej sylwetki.

Niezależnie od tego czy zmagamy się z nadwagą czy już z otyłością koniecznie powinniśmy jak najszybciej rozpocząć walkę z nadmiernymi kilogramami. Dieta i aktywność fizyczna z pewnością przyniosą znaczącą poprawę naszego stanu zdrowia, jednak niekiedy wieloletnie przyzwyczajenia okazują się znacznie silniejsze. Aby wspomóc naszą walkę, a przede wszystkim sprawić, że będzie ona możliwa i skuteczna warto zdecydować się na zabieg chirurgii bariatrycznej.

Chirurgia bariatryczna – nadzieja dla osób otyłych
 
Chirurgia bariatryczna jest dziedziną chirurgii ogólnej, której istotą jest modyfikacja poprzez zabiegi chirurgiczne przewodu pokarmowego pacjenta, które ograniczą przyjmowanie pokarmów, co przyczyni się do utraty masy ciała u osób chorych z patologiczną otyłością.

Istnieje wiele różnorodnych rodzajów zabiegów, które gwarantują utratę kilogramów. Można podzielić je na dwie ogólne grupy takie jak zmniejszanie objętości żołądka – zabiegi restrykcyjne oraz operacje polegające na skróceniu długości przewodu pokarmowego, co powoduje zmniejszenie wchłaniania pokarmów.

Operacje bariatryczne mogą być wykonywane klasyczną techniką lub z użyciem laparoskopu. Klasyczna metoda jest obecnie rzadko wybierana i powoli się od niej odchodzi. Metoda laparoskopowa gwarantuje dokładne wykonanie zabiegu, całkowite bezpieczeństwo, a sam pacjent znacznie szybciej będzie w stanie dojść do pełnej sprawności. Laparoskop wprowadzany jest przez nacięcia w powłokach ciała, przez co ograniczona jest ilość i wielkość blizn.

W specjalistycznej klinice, jak KCM z Jeleniej Góry, możliwe jest wykonanie zabiegów z wykorzystaniem laparoskopii trójwymiarowej. Wykorzystanie tego sposobu gwarantuje lekarzowi jeszcze większą wygodę przeprowadzania operacji, co jednoznacznie wiąże się z zminimalizowaniem ryzyka niepowodzenia, a sam pacjent czuje się pewniejszy i bardziej spokojny. Za pomocą laparoskopowej techniki 3D wykonuje się zabiegi takie jak:
  • resekcja żołądka,
  • zespolenie żołądkowo-jelitowe,
  • omega loop bypass,
  • zakładanie regulowanej opaski żołądkowej,
  • zakładanie balonu wewnątrz żołądkowego.

Operacje wspomagające walkę z otyłością
 
Resekcja żołądka polega na usuniecie około 85% żołądka pozostawiając jedynie jego fragment. Ogranicza się pojemność tego narządu przez co chory nie jest w stanie zjeść większej ilości jedzenia jednorazowo. Operacja ta jest często stosowana i cieszy się rosnącą popularnością w Polsce jak i poza granicami.

Zespolenie żołądkowo jelitowe jest operacją, którym głównym celem jest wytwornie swego rodzaju pomostu, który będzie omijał większą część żołądka, przez co chory nie będzie mógł spożywać pożywienia w dużych ilościach, co przekłada się na szybkie schudnięcie.

Opaska zakładana na żołądek również jest często wybieranym zabiegiem z zakresu chirurgii bariatrycznej. Założenie opaski nie jest trudne. Jej zadaniem jest podzielenie żołądka na dwie części, przy czym jedna z nich zostaje wyłączona ze swojej pierwotnej funkcji. Zmniejszenie żołądka utrudnia przyjmowanie większych ilości jedzenia. Ponadto ograniczone zostaje wydzielanie hormonów, które wywołują uczucie głodu.

Balon wewnątrz żołądkowy również ma za zadanie ograniczyć objętość żołądka, jednak tym razem będzie on go wypełniał, zajmując sporą przestrzeń. Decydując się na tę metodę, z powodzeniem można uprawiać sport i prowadzić aktywny tryb życia, gdyż balon jest na tyle odporny i trwały, że nie ma możliwości aby uległ uszkodzeniu. Balon wypełniany jest bezpieczną dla zdrowia solą fizjologiczną i jest odporny na działanie kwasów żołądkowych.

Więcej na temat metod zabiegów dla osób walczących z otyłością znajdziecie na stronie kliniki KCM: http://www.kcmclinic.pl/pl/dla-pacjentow/oferta/chirurgia-laparoskopowa-i-leczenie-otylosci-3d,128.htm

zaletyoperacjibariatrycznych2.jpg

Dlaczego warto podjąć walkę z otyłością?
 
Walka z otyłością jest niezbędna aby móc odzyskać zdrowie i dobre samopoczucie. Niezależnie od tego z jakim stopniej otyłości się zmagamy koniecznie należy podjąć działania prowadzące do zmniejszenia liczby kilogramów. Zabiegi zaliczające się do chirurgii bariatrycznej z pewnością ułatwią uzyskanie pożądanego celu już w niedługim czasie. Dzięki nim zmniejszy się ochota na jedzenie, a chory z łatwością będzie w stanie zmienić swoje nawyki żywieniowe i rozpocząć nowe zdrowe życie.

W.Press, 27-11-2017, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
kardiolog Bydgoszcz
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe