6 nawyków, które są jak leki wzmacniające organizm
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » 6 nawyków, które są jak leki wzmacniające organizm…

6 nawyków, które są jak leki wzmacniające organizm

Fot. Photos8.com

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 26-01-2018

POCZEKALNIA. Szepty
 
Zmęczenie i osłabienie? Jeśli chcesz tryskać energią przez cały dzień, wprowadź w życie nasze wskazówki. Oto one.

Wstań od razu

Aby dobrze rozpocząć dzień, wstań jak tylko zadzwoni budzik. Uśmiechnij się i weź głęboki oddech. Nie trać czasu na ziewanie, przewracanie się z boku na bok czy zabawę telefonem. Im szybciej zaczniesz poranek, tym lepiej będziesz się czuć.

Zjedz zdrowe śniadanie

Chcesz zyskać siłę na cały dzień? Zacznij go od wartościowego śniadania. Na pierwszy posiłek możesz zjeść owoce, jogurt i musli lub wypić zielone smoothie. Sięgaj także po jajka, indyka, chudą szynkę, płatki owsiane czy chleb pełnoziarnisty. Unikaj słodkich płatków zbożowych i tłustych produktów.

3_wpress.jpg

Dbaj o całodzienny jadłospis

Po zdrowym śniadaniu nie spuszczaj z tonu. W ciągu dnia zjadaj kilka lekkich, zbilansowanych posiłków. Wybieraj warzywa, owoce, chudy drób, ryby, nabiał i orzechy. Zrozum różnicę pomiędzy węglowodanami złożonymi i prostymi. Spożywaj więcej tych pierwszych. Wybieraj tłuszcze nienasycone. Ogranicz ciężkie dania oraz produkty o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych i trans. Unikaj papierosów i alkoholu. Nie przesadzaj z kofeiną.

Ruszaj się

Ćwiczenia fizyczne również działają jak leki wzmacniające organizm. Najbardziej korzystny jest trening rano i po południu, bo wtedy potrzebujesz dodatkowego zastrzyku energii. Jaki sport uprawiać? Możesz wybrać jogging lub dołączyć do drużyny piłki nożnej czy siatkówki. Nawet lekka aktywność wzmacnia organizm. Dlatego, jak najwięcej chodź. Unikaj wind. Jeśli pracujesz cały dzień przy biurku, od czasu do czasu rozruszaj się.

Postaw na sen

Niedobór snu osłabia układ odpornościowy i cały organizm. Z tego powodu dobre nawyki na dobranoc są tak samo ważne, jak poranna rutyna. Kładź się i wstawaj codziennie o tej samej porze. Unikaj ostrych potraw, alkoholu, czekolady i kofeiny na kilka godzin przed pójściem do łóżka. Chodź spać z odpowiednim nastawieniem. Staraj się rozwiązywać problemy przed zaśnięciem. Myśl o rzeczach, których nie możesz się doczekać następnego dnia. Zrób mały krok, który ułatwi Ci poranek, np. przygotuj ekspres do kawy czy ubrania na następny dzień.

Zadbaj o siłę psychiczną

Wierz w siebie. Naucz się odpuszczać. Zachowuj równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym oraz aktywnością i odpoczynkiem. Spędzaj czas z przyjaciółmi, rodziną i innymi ludźmi, których uważasz za wartościowych i pozytywnych. Pomagaj osobom w potrzebie i… nie traktuj wszystkiego zbyt serio.

Więcej na: http://vitabuerlecithin.pl/lek-na-wzmocnienie-organizmu/

W.Press, 26-01-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe