Pomóżmy Jarkowi!
Strona główna » Poczekalnia » Ogłoszenia » Pomóżmy Jarkowi!

Pomóżmy Jarkowi!

POCZEKALNIA. Ogłoszenia

Andrzej Babańczyk

zdrowemiasto.pl | dodane 14-12-2012

Jarek Skorupski / Fot. Alivia
 
Rok temu, tuż przed Bożym Narodzeniem, Jarek Skorupski przeszedł operację mózgu. Niestety, również w tym roku przy wigilijnym stole w jego domu głównym tematem będą zmagania z rakiem. 9 lipca 2012 Jarek przeszedł kolejną operację, gdyż guz powrócił. Obecnie szuka nadziei w terapiach eksperymentalnych, które są bardzo kosztowne.

- „Mam nadzieję, że Jarek będzie mógł skorzystać z terapii genowej prowadzonej w klinice w Houston w Stanach Zjednoczonych, która przynosi obiecujące rezultaty w podobnych przypadkach. Koszt takiego leczenia to ponad 90 000 funtów rocznie. W grę wchodzi również immunoterapia i hipertermia. Terapie te, prowadzone w Niemczech, są o połowę tańsze od tych w USA. Jednak w dalszym ciągu są poza naszym zasięgiem” – mówi Milena Skorupska, żona Jarka, którego stan w ostatnim czasie znacznie się pogorszył. – „Choroba postępuje bardzo szybko. Jarek z trudnością mówi,  ma problemy z poruszaniem. Cały czas walczymy, we trójkę razem z naszą 9-miesięczną córeczką, żeby wyjść z tej walki obronną ręką. Jednak przychodzi taki czas, że trzeba intensywnie szukać pomocy” – tłumaczy Milena Skorupska.

Pacjenci chorzy na raka często zmagają się nie tylko z chorobą i przykrymi skutkami ubocznymi leczenia, ale również z poważnymi problemami finansowymi. Brak środków na badania i konieczne leczenie budzi u nich strach, poczucie beznadziejności, zabija nadzieję i ducha walki. Dlatego tak ważne jest wsparcie z zewnątrz. Dzięki pomocy Fundacji Alivia chorzy mają dostęp do najskuteczniejszych leków i nowoczesnych procedur diagnostycznych, zabiegów oraz artykułów rehabilitacyjnych, które nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Środki zbierane przez Fundację Alivia są kierowane bezpośrednio na pomoc konkretnym osobom. –„Na stronie fundacji zakładamy naszym podopiecznym tzw. skarbonki. Każda z nich, to indywidualna strona internetowa, na której  podopieczni Fundacji opisują swoją walkę z chorobą. Dzięki temu, że skarbonka połączona jest z numerem konta bankowego, wpłacający może przekazać fundusze konkretnej osobie i pomóc jej w skutecznym leczeniu” – wyjaśnia Bartosz Poliński, założyciel Fundacji Alivia.

Choć dla wielu z nas ofiarowana drobna suma może nic nie znaczyć, osobom takim jak Jarek może ona zmienić życie. Jeśli chcecie mu pomóc, możecie przekazać dowolną kwotę na specjalnie utworzone konto Fundacji Onkologicznej Osób Młodych Alivia – 24 2490 0005 0000 4600 5154 7831 – koniecznie z dopiskiem „DAROWIZNA NA PROGRAM SKARBONKI – JAREK SKORUPSKI”.

Andrzej Babańczyk, 14-12-2012, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

Warto wiedzieć

Alivia - Fundacja Onkologiczna Osób Młodych powstała w 2010 roku. Fundacja propaguje proaktywną postawę i przejęcie inicjatywy w zapobieganiu i leczeniu chorób nowotworowych. Pomaga swoim podopiecznym zapoznać się ze współczesnymi metodami leczenia. Udziela również porad odnośnie sposobów dotarcia do informacji na temat danego przypadku. Zachęca do aktywnego udziału w procesie leczenia i podejmowania decyzji wspólnie z lekarzem. W kryzysowych sytuacjach organizuje zbiórki funduszy na niezbędne i nierefundowane świadczenia medyczne. We wrześniu 2012 r. Alivia uzyskała status organizacji pożytku publicznego, co uprawnia Fundację do otrzymywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Więcej informacji: www.alivia.org.pl
REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe