Sposoby, jak zadbać o swoje włosy i skórę podczas kwarantanny Koronawirusa
Strona główna » Poczekalnia » Kobieta » Sposoby, jak zadbać o swoje włosy i skórę podczas …

Sposoby, jak zadbać o swoje włosy i skórę podczas kwarantanny Koronawirusa

POCZEKALNIA. Kobieta

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 16-06-2020


 
W ostatnich miesiącach świat stał się niełatwym miejscem do życia dla ludzi przyzwyczajonych do codziennej pozadomowej aktywności, do swobód w przemieszczaniu się w związku z pracą, pójściem do szkoły, na zakupy, w ramach rekreacji czy zaplanowanych wakacyjnych podróży. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Przymusowe przebywanie w domu w ramach samoizolacji lub w związku z przymusową kwarantanną nie jest dla nas niczym komfortowym. Oto kilka sposobów, jak zabić przysłowiową nudę, gdy znajdziemy się w takiej właśnie sytuacji.

Okres kwarantanny nie należy do łatwych. Każdy przeżywa go na swój sposób. Zdecydowana większość jednak akceptuje nietypową sytuację oraz wynikające z niej liczne ograniczenia. Pomysły na wypełnienie dużej ilości wolnego czasu podczas przebywania w małej przestrzeni własnego domu szybko mogą się wyczerpać i najczęściej tak właśnie się dzieje. Brak pomysłów na wypełnienie czasu aktywnością rodzi nudę, pojawia się frustracja, w kolejności czeka już tylko depresja.

Jeśli chcesz natychmiast poprawić swój humor, najprostszym sposobem może okazać się zadbanie o siebie. Ekspert od urody, Aashmeen Munjaal, Dyrektor Star Salon & Academy, podzielił się z nami kilkoma poradami, jak przetrwać trudny okres kwarantanny. Najpierw zacznijmy od zadbania o swoją skórę i włosy.

focusportrait.jpg

Wiatr we włosach

Skóra i włosy również cierpią z powodu zmniejszonej aktywności fizycznej. Oczywiście nie chodzi tylko o przysłowiowy brak wiatru we włosach, ale ograniczenia swobód w kwarantannie to bram możliwości wyjścia choćby na krótki spacer. Ciało dostaje energii, w momencie, gdy wychodzimy z domu i uprawiamy aktywność fizyczną, a to wpływa również na nasz metabolizm. Nasze ciało z powodu braku aktywności może wydawać się sztywne, co z kolei może spowodować, że skóra i włosy są matowe.

Aby odzyskać ten blask, ćwicz w domu. Jeśli chcesz, aby Twój metabolizm nie odczuł braku aktywności fizycznej, do ćwiczeń wykorzystaj np. schody. Możesz wspinać się po nich, chodzić  najpierw w górę, a potem schodzić w dół. To będzie naprawdę dobry trening. Jeśli lubisz tańczyć, po prostu ruszaj się do swojej ulubionej piosenki. Dzięki codziennej porcji aktywności włosy i skóra znów będą w dobrej kondycji. Spróbuj robić swoje ulubione ćwiczenia przez 20 minut rano, po południu i wieczorem. To również wpłynie pozytywnie na obieg przeciwutleniaczy w Twoim organizmie.

Zdrowa żywność

Nie jedz przetworzonej żywności. Przetworzona żywność nie jest dobra dla skóry. Gdy aktywność fizyczna jest zmniejszona, taka żywność ma bardzo niekorzystny wpływ funkcjonowanie naszego organizmu i również na skórę. Im mniej jesz przetworzonej żywności, tym lepiej dla zdrowia. Dlatego pij dużo naturalnych soków owocowych i wody kokosowej - są one bardzo zdrowe dla Twojego ciała. Jedz jak najwięcej świeżych warzyw, owoców i sałatek. Jedz lekkie posiłki z mniejszą ilością przypraw. Dostrzeżesz, jak Twoja skóra i ciało promienieją.

Pielęgnuj skórę

Do pielęgnacji skóry używaj wyłącznie naturalnych składników. Teraz, gdy w większości czasu jesteśmy w domu, zamiast gotowych już kosmetyków najlepszymi dla Ciebie będą produkty naturalne. Jeśli chcesz, możesz zastosować maseczkę, wypróbowaną i przetestowaną przez Aashmeena. W tym celu wystarczy ogórek, pomidor i ziemniak. Umyj i zmiel wszystkie trzy warzywa razem w blenderze. Możesz zamienić je w zimny okład, wlewając mieszaninę do formy na kostki lodu.

Jeśli zaczynasz pracę rano, po prostu potrzyj kostką twarz, pozwól jej wyschnąć, a następnie ją zmyj. Taka tacka z kostkami do pielęgnacji twarzy wystarczy na tydzień. Dzięki temu przepisowi Twoja skóra będzie promienieć. Nawet jeśli nie możesz w tej chwili pójść do kosmetyczki! Po prostu zastosuj tę superlodową maseczkę, aby Twoja skóra odzyskała blask.

Istnieje również kilka alternatywnych pomysłów na pielęgnację skóry, takich jak niektóre produkty na bazie roślin, na przykład olej i kremy z CBD, które mają świetne działanie przeciwtrądzikowe i nawilżające. Możesz kupić produkty CBD od Cibdol, który jest najpopularniejszym ich producentem na rynku. Innym sposobem na detoksykację komórek skóry jest nakładanie na twarz liści zielonej herbaty.

Usuwaj martwy naskórek

Dodaj pół łyżeczki kaszy manny i jedną łyżeczkę mąki. Te dwa składniki sprawią, że Twoja skóra odzyska blask. Jeśli masz w domu otręby, dodaj też pół łyżeczki otrębów. Jeśli masz skórę tłustą, to do mieszaniny dodaj wodę różaną. Jeśli Twoja skóra jest normalna, dodaj twaróg, a jeśli jest bardzo sucha - olej gorczycowy. Ważne, aby użyć składników najlepszych do Twojego rodzaju skóry.

Podstawowymi dwoma składownikami jest łyżeczka mąki i pół łyżeczki kaszy manny. Ważne, aby stosunek mąki do kaszy manny był 2:1. Oznacza to, że wsypując 2 łyżki mąki, powinnaś dodać jedną łyżkę kaszy manny. Nałóż tę mieszaninę przed kąpielą na całe ciało i wmasuj ją do końca zanim wejdziesz do wanny. Ta maseczka nie tylko poprawi krążenie krwi, ale także usunie martwy naskórek.

I najważniejsza wskazówka – zostań w domu, często myj ręce i używaj środka dezynfekującego. Kwarantanna domowa to idealny czas, aby spędzić go ze swoją rodziną. Wszystko co przyjemne mija szybko.

W.Press, 16-06-2020, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe