Jak dbać o ręce?
Strona główna » Poczekalnia » Kobieta » Jak dbać o ręce?

Jak dbać o ręce?

POCZEKALNIA. Kobieta

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 12-06-2019


 
Gdy poznajemy nową osobę jednym ze szczegółów, na który zwracamy uwagę są... dłonie. To niewątpliwie wizytówka każdego z nas. Aby już na pierwszy rzut oka było wiadomo, że są w dobrej kondycji, musimy zapewnić im odpowiednią ochronę i serwować zabiegi pielęgnacyjne. Jak o to zadbać?

Sekret zdrowych i pięknych dłoni

Jedwabiście gładka skóra to marzenie wielu kobiet. Aby ją jednak osiągnąć musimy się nieco postarać. Dłonie codziennie są narażone na działanie różnych czynników zewnętrznych. Wiatr, deszcz, słońce, mróz, zmienne warunki atmosferyczne, woda, detergenty z całą pewnością im nie sprzyjają. Na dodatek skóra dłoni jest szczególnie wrażliwa i delikatna. Nie ma też gruczołów łojowych i w efekcie jest pozbawiona naturalnej warstwy ochronnej. Na niekorzyść wpływają też restrykcyjne diety odchudzające, a co za tym idzie wszelkie niedobory witamin i mikroelementów. W czym zatem tkwi sekret zachwycającego i zdrowego wyglądu dłoni? W trzech podstawowych kwestiach.

Krem nawet kilka razy dziennie

Chcąc zachować higieniczny tryb życia, musimy często myć ręce. Sięgamy wtedy po różne środki higieniczne. Czy mamy jednak świadomość, jaki jest ich skład i jak wpływają na skórę dłoni? No właśnie! Od teraz, gdy będziemy kupować mydło, czy żel zwróćmy uwagę, czy na etykiecie są informacje o funkcjach natłuszczających danego produktu. Ważne też, aby był bogaty w różne odżywcze witaminy i naturalne olejki. Jeśli nie znajdziemy nic odpowiedniego, możemy sięgnąć po... delikatne mydła stworzone z myślą o dzieciach. Oczywiście samo mydło nie wystarczy. Podstawą jest krem do rąk. Powinien on znaleźć się nie tylko na łazienkowej półce, ale i w naszej torebce. W tym przypadku również zwróćmy uwagę na jego skład – najlepiej wybrać taki produkt, który zapewnia zarówno nawilżenie, jak i odpowiednią ochronę. Po krem sięgajmy nawet kilka razy w ciągu dnia – obowiązkowo po każdym umyciu rąk.

dlonie2019.jpg

Pamiętaj o rękawiczkach

Często w szale sprzątania zapominamy o podstawowej kwestii – o rękawiczkach. Tak na logiczne myślenie – skoro silne detergenty pełne drażniących substancji chemicznych, bez problemu radzą sobie z dużym zabrudzeniami, a nawet rdzą to w jaki sposób działają na delikatną skórę dłoni? No właśnie! Zapewnienie mechanicznej ochrony powinno więc wejść nam w krew. Rękawiczki nitrylowe sprawdzą się zarówno w czasie sprzątania łazienki, toalety, czy kuchni. Dzięki szerokiej ofercie znajdziemy takie, które mogą używać nawet osoby uczulone na lateks, czy zmagające się z alergią.

Zrelaksuj dłonie...

Gdy jesteśmy już zmęczeni ciągłą gonitwą, serwujemy sobie chwilę odprężenia na przykład w SPA. To relaks zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Wyłączamy wtedy myślenie i rozkoszujemy się różnymi zabiegami. Niestety i w tym przypadku często zapominamy o dłoniach. Im również potrzebny jest relaks. Oczywiście możemy go przeprowadzić w zaciszu domowym. Zacznijmy od delikatnego peelingu, który pomoże pozbyć się martwego naskórka i sprawi, że nasze dłonie będą gładkie. Następnie serwujmy im potężną dawkę kremu odżywczego i pozwólmy, aby w pełni się wchłonął. Najlepiej zrobić to na noc i dodatkowo wzmocnić jego działanie przez założenie bawełnianych rękawiczek.

W.Press, 12-06-2019, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe