Ile możesz schudnąć w miesiąc?
Strona główna » Poczekalnia » Kobieta » Ile możesz schudnąć w miesiąc?

Ile możesz schudnąć w miesiąc?

POCZEKALNIA. Kobieta

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 21-03-2018


 
Miesiąc to wystarczająco dużo czasu, aby znacząco poprawić swój wygląd i samopoczucie. Jeśli będziesz odżywiać się w sposób racjonalny, to w ciągu czterech tygodni możesz schudnąć nawet… no właśnie, ile?

Maraton, nie sprint


Na początku warto zaznaczyć, że zdrowe odchudzanie to odchudzanie “długodystansowe”. Szybkie diety-cud mogą wprawdzie przyczynić się do błyskawicznego spadku wagi, jednak ich stosowanie nie jest obojętne dla naszego organizmu - po okresie restrykcyjnej diety możemy cierpieć z powodu niedoborów witamin i innych składników odżywczych. Efekty błyskawicznych kuracji nie należą też do trwałych - efekt jo-jo dopada większość osób, które odchudzają się w ten spsoób. Jeżeli zatem zależy nam na zmianie naszego wyglądu na stałe, przygotujmy się na rozłożony w czasie proces spadku wagi. Kluczowy jest, jak można się domyślić, pierwszy miesiąc życia według nowych zasad.

Miesiąc miodowy diety


Pierwszy miesiąc odchudzania wcale nie musi być okresem wyrzeczeń i nieustającego głodu - może on być czasem odkrywania nowych smaków i obserwowania pierwszych efektów. Już podczas pierwszego tygodnia możemy zaobserwować pierwsze zmiany na lepsze: ponieważ w tym czasie pozbywamy się nagromadzonej między tkankami wody metabolicznej, waga może pokazać od jednego do nawet trzech kilogramów mniej! Pierwszy tydzień jest także czasem zmniejszania się opuchlizny (doceniają to szczególnie kobiety zmagające się z cellulitem) oraz poprawy samopoczucia - zmniejszenie ilości kalorii oraz wprowadzenie do diety dużej ilości warzyw i produktów pełnoziarnistych powoduje, że czujemy się o wiele zdrowsi i lżejsi. Jeżeli do tej pory dokuczały nam dolegliwości ze strony układu pokarmowego (na przykład wzdęcia i zgaga), prawdopodobnie znacznie się one zmniejszą.

big_odchudzanie_41c.jpg

Zmiana na każdym polu


Spadek masy ciała zwalnia nieco w drugim tygodniu stosowania diety redukcyjnej - podczas tego okresu możemy odnotować spadek wagi o pół do jednego kilograma. Możemy natomiast zaobserwować już pierwsze spadki obwodów - przeważnie dotyczy to ud, talii oraz bioder. Nasze samopoczucie w dalszym ciągu poprawia się, a organizm reguluje swoją gospodarkę wodną. Podczas trzeciego tygodnia diety obserwujemy zazwyczaj taki spadek wagi, jaki miał miejsce w drugim tygodniu. Po czwartym tygodniu stosowania diety zazwyczaj otoczenie zauważa już różnicę w naszym wyglądzie - jesteśmy lżejsi już nawet o cztery kilogramy, nasza skóra wygląda bardziej promiennie, a cellulit - jeśli się z nim zmagaliśmy - jest już znacznie mniej widoczny. Czwarty tydzień diety to także czas poprawy parametrów badań krwi (na przykład zmniejszenia stężenia cholesterolu). Osoby odchudzające się w sposób racjonalny deklarują, że czują w tym okresie znaczny przypływ energii - dawna ociężałość i brak sił powoli staje się jedynie mglistym, niezbyt przyjemnym wspomnieniem!

Jeśli Ty także chciałbyś schudnąć w ciągu miesiąca trzy do czterech kilogramów i tryskać energią, odwiedź Centrum Dietetyczne Naturhouse. Dietetycy Naturhouse dobiorą plan żywieniowy, który na pewno Ci to umożliwi!

Tekst powstał we współpracy z dietetykiem Naturhouse.


W.Press, 21-03-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
kardiolog Bydgoszcz
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe